Любомир Зубач: «Це верх цинізму, коли землею на центральній площі міста розпоряджається суд, а не громада»

Франкція «Самопомочі» у Верховній раді стала на підтримку міського голови Золочева Ігоря Гриньківа, який четвертий день поспіль голодує, протестуючи проти незаконної забудови у центрі міста. Справа тягнеться з кінця 2016 року. Місцевий підприємець Ігор Бартків самовільно захопив частину центральної площі історичного міста Золочів, що на Львівщині, нібито під будівництво кінотеатру. 10 травня мало відбутись чергове судове засідання у справі витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння та знесення самочинного будівництва. Та засідання знову перенесли. Тож 14 травня мер Ігор Гриньків   переніс на площу робочий кабінет і розпочав голодування.  

«У зв’язку з бездіяльністю Держархбудінспекції та поліції я прийняв рішення перенести свій робочий кабінет на бульвар Сковороди, – коментує міський голова Золочева Ігор Гриньків. – Оголошую безстрокове голодування. Щодня, з ранку до вечора, пильнуватиму, аби правопорушники не продовжували самочинно будувати. Від нині моє робоче місце буде тут, на бульварі Сковороди. Ми зупинимо цей самобуд. Небайдужі золочів’яни повинні приходити сюди, брати з собою молотки і стукати в мури цього самобуду, щоб достукатися до совісті тих, хто робить спробу захоплення площі Вічевої. Стукати, і цей стукіт нехай почують у Львові, у Департаменті державної будівельної інспекції, котра півтора року не може знайти тих, хто чинить самобуд на площі Вічевій».

   

За словами народного депутата від «Самопомочі» Любомира Зубача, ситуація  у Золочеві чудово віддзеркалює ставлення центральної влади до місцевого самоврядування і демонструє безпорадність правоохоронної системи:

 

«Земельну ділянку в самому центрі міста  просто в цинічний незаконний спосіб вкрали через судові інстанції.  Суд реєструє згідно з фіктивними  докуметами  право власності на ділянку, чиновники райадміністрації видають містобудівні умови і обмеження, інспекція Архбудконтролю Львівської області дає без оформлення землі право на будівельні роботи і всі чиновники роблять вигляд, що так має бути.  Це верх цинізму, коли землею на центральній площі міста розпоряджається суд, а не громада в особі обраної влади. Це рішення було прийнято в інтересах окремо взятого  місцевого феодальчика, який хоче поставити в центрі міста якусь халабуду і  заробляти гроші, завдаючи шкоди всім мешканцям міста. Коли громада Золочева об’єднається і коли буде підтримка інших громад і політиків, Золочів обов’язково переможе у цій боротьбі.» – заявив Любомир Зубач.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини