Любомир Зубач: «Самодостатнє і ефективне самоврядування – запорука соборності країни»

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач на ХІV з’їзді партії, який відбувається у Києві 17 березня, розповів про ключові пріоритети розвитку громад в Україні.

«Самопоміч» – це партія, яка постала з місцевого самоврядування. Не словами, а конкретними справами довела, що публічне управління в Україні може бути успішним. Отримавши довіру людей на парламентських виборах, саме фракція «Самопомочі» у ВР ініціювала бюджетну децентралізацію і передання повноважень та фінансів на місця», – сказав він.

Народний депутат навів дані останніх соціологічних опитувань. Під час дослідження КМІС на замовлення програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація» у жовтні-грудні 2017 року, 61% відзначив покращення у їхньому населеному пункті або очікує на нього. 46% українців очікують, що децентралізація сприятиме покращенню ситуації в Україні в цілому.

«Цю довіру потрібно виправдовувати та захищати місцеве самоврядування від спроб реваншу, які останнім часом набувають більш масового характеру. Втрата змоги смикати за всі мотузки та самотужки із центру ділити гроші – ось головні причини, через які влада так впирається заявленому після Революції Гідності процесу децентралізації», – зазначив народний депутат.

Любомир Зубач перелічив ключові пріоритети партії, спрямовані на розвиток місцевого самоврядування та громад:

  • «Дати можливість спокійно працювати, без загрози кардинальної зміни бюджетного законодавства. Ми будемо пропонувати мораторій на будь-які зміни, що покладатимуть додаткові видатки на місцеве самоврядування або інакшим чином будуть йому шкодити.
  • Потрібно враховувати інтереси сіл та міст. Села потребують відновлення хоча би мінімального рівня інфраструктури та надання послуг (освітніх, медичних, комунальних тощо). Якщо об’єднання громад провадиться з такою метою, то це потрібно підтримувати (на жаль, доволі часто ОТГ формуються під інтерес місцевих олігархів). Бездискусійною є необхідність повернути громадам право на розпорядження землею. Міста теж повинні забезпечувати належну якість послуг. Але, окрім того, їхня місія полягає у відновленні економічного зростання в Україні. Наша вимога – запровадження міських агломерацій, що дозволить залучити значну кількість інвестицій, створити робочі місця, побудувати сучасну інфраструктуру.
  • Запровадження демократії участі. Громадяни повинні брати участь в управлінні громадою не один раз на п’ять років під час виборів, а постійно «тримати руку на пульсі». Через використання механізмів локальної демократії: громадські слухання, місцеві ініціативи, електронні петиції, звіти депутатів та посадовців, громадський бюджет. Для цього кожна громада повинна розробити або скорегувати Статут громади, у якому передбачити ці важливі інструменти громадського контролю та громадської участі».

Любомир Зубач переконаний, що майбутнє в місцевого самоврядування в Україні є: «А сильна громада – сильна та успішна держава! Навіть в умовах війни із зовнішнім агресором і внутрішньої боротьби з тотальною корупцією».

Любомир Зубач
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини