Любомир Зубач: «Черговий ляпас влади місцевому самоврядуванню»

У вівторок, 3 квітня, Верховна Рада провалила ухвалення проекту закону щодо служби в органах місцевого самоврядування. Це, акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач, є нічим іншим як ляпасом центральної влади місцевому самоврядуванню. 

Він розповідає: «Україна брала на себе певні зобов’язання щодо проведення реформ. Одним  з таких зобов’язань була реформа державної служби та служби у місцевому самоврядуванні. Більш як два роки профільний комітет працював над цим питанням. Понад рік тому цей закон було ухвалено Верховною Радою, але накладено вето Президента».

Головною правкою останнього, продовжує Любомир Зубач, було запровадження так званих конкурсів для заступників міських голів. Народний депутат розповідає: «На сьогоднішній день заступники міських голів затверджуються радою за поданням міського голови. Так у всіх цивілізованих країнах. Президент, очевидно, просто хоче зробити залежними від себе тих чи інших міських голів через ці конкурси». Прикметно, що проводити ці конкурси мала би комісія, створена при державному органі. 

«Виходить, що державний орган супроводжував би обрання заступників для місцевого самоврядування, що в принципі протирічить  Конституції, за якою місцеве самоврядування є незалежним, – додає політик. – Навіть якщо припустити, що у Президента благі наміри, то чому після накладення вето він подав до Верховної Ради законопроект, який скасував конкурси для всіх голів та заступників голів місцевих державних адміністрацій? Тобто, одною рукою він нібито за конкурси, а другою конкурси забирає». 

Відтак, певен народний депутат, провалення парламентом закону шкодить органам місцевого самоврядування. Він зауважує: «Через те, що закон про державну службу ухвалений, а закон про службу в органах місцевого самоврядування провалений, є нерівномірність в оплаті праці, невирішені питання пенсійного забезпечення». 

«На кожній зустрічі люди питають мене, коли буде ухвалено цей закон. Я думаю, всі органи місцевого самоврядування мають тепер питати особисто в Президента, чому він наносить пряму шкоду місцевому самоврядуванню», – підсумовує Любомир Зубач.

 

Любомир Зубач
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини