«Лише завдяки позиції Олега Березюка, Оксани Сироїд і Тараса Пастуха почалася якась робота зі сторони органів державної влади», – Андрій Садовий

Міський голова Львова та лідер «Об’єднання «Самопоміч» прибув на вулицю Банкову до Олега Березюка, Оксани Сироїд та Тараса Пастуха, які 5-ту та 4-ту добу відповідно голодують під стінами Адміністрації Президента із вимогою припинити свавілля влади та зняти сміттєву облогу Львова.

«Голодування – це останнє сильне слово, коли тебе не чує ніхто. Коли ми б’ємо в набат протягом року, і нас ніхто не чує, коли йде імітація допомоги зі сторони державних органів влади, коли місто перебуває в біді. Я з цим живу вже протягом року, і такого відношення, як до нас, за роки незалежності не було ніколи.

І на мою думку, лише завдяки позиції Олега Березюка, Оксани Сироїд і Тараса Пастуха почалася якась робота зі сторони органів державної влади. Сьогодні стан здоров’я Олега Березюка погіршився, однак, наскільки я розумію, наміру припиняти голодування у нього немає. Оксана Сироїд із Тарасом Пастухом ще тримаються, але я також дуже хвилююсь за їхнє здоров’я і хотів би, щоб взагалі все змінилось на краще», – зазначив Андрій Садовий.

За словами міського голови Львова, якщо на рівні держави будуть прийняті усі необхідні рішення і буде динаміка щодо вивезення сміття зі Львова, якщо системність блокування більше не повториться, то і Олег Березюк, і Оксана Сироїд, і Тарас Пастух припинять голодування.

Водночас Андрій Садовий наголошує на тому, що, за бажання влади, питання може вирішитись у дуже короткі строки.

«У цій будівлі (Адміністрації Президента) проблема, за бажанням, вирішується за п’ять хвилин. Я чекатиму рішення, яке буде безповоротним, дасть можливість зняти блокаду з міста Львова і дозволить моїм колегам припинити голодування моїм колегам.

Ми рік живемо у сміттєвій блокаді. На превеликий жаль та ситуація, яку ми маємо сьогодні у Львові – це вже дуже серйозна криза і навіть вчорашнє засідання комісії із надзвичайних ситуацій на рівні держави поки що не дало результату. Ми не маємо тієї динаміки, яка мала би бути. Вивезений лише невеликий об’єм, але на майданчиках і на перевантажульних станціях загалом є 11 900 тонн сміття. Це надзвичайно великий об’єм.

Сьогодні ми готові передати повноваження на вивезення сміття Львівській обласній державній адміністрації, але без гарантій Уряду я не думаю, що ця дія буде правочинною. Тому відповідна постанова, на мою думку, має бути прийнята.

Полігони починають відкриватися, тому що державна машина дала чітку команду. Але це засідання комісії потрібно було провести рік тому. Тому я не знаю до кінця, чи Президент і Прем’єр усвідомлюють собі реальний стан ситуації. Я би хотів, щоб вони це зрозуміли», – підсумовує Андрій Садовий.

object(WP_Term)#13125 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини