Лови злодія

Уряд заявляє про можливість віялових відключень та звинувачує в цьому блокувальників. 

По-перше.
Рішення про відключення приймає системний оператор (Укренерго). Аналізуючи ситуацію в енергосистемі він приймає своє «правильне» рішення. У новітній історії були вже випадки, коли вказівки диспетчерам обленерго давались не завжди обгрунтовано. Таке було в час енергоблокади Криму, але з різних обставин, залишились шантажем. Також відомий випадок шантажу цілого міста з політичних мотивів – маю на увазі сміттєву блокаду Львова.  Якщо так буде зараз, це буде на совісті влади.

По-друге. 
У квітні 2016 року, коли запроваджували горезвісну формулу Роттердам +, основна мотивація була – незалежність від поставок вугілля з окупованих територій. У ціну електроенергії, яку ми всі вже сплатили, заклали навіть понад міру. В дефіциті в Україні тільки антрацит, і це лише 30% всього енергетичного вугілля. А формула діє на все вугілля. Міністр Насалик нарахував, що різниця склала 15 млрд. грн. за час дії формули. Тобто, 15 млрд.грн. отримали, але в правильному напрямку не скерували.

Хто винен? Міністерство та олігархи, які використали кошти не за призначенням. А українці й далі залежні від окупованих територій. 

По-третє. Вже два роки іде мова про переведення теплових станці з антрацитної марки на газову марку вугілля. Ціна питання 120-150 млн. грн на 1 блок. А віз і далі там. Чому не зробили – питання до влади!

По-четверте. Насторожує впевненість у поставках з окупованих територій на зимовий період. Хто і кому давав гарантії, що зривів постачання не буде? Чи могла влада спокійно входити в осінню-зимовий період, розуміючи єдину залежність (за словами прем’єр-міністра) від поставок з ОРОДЛО (читайте залежність від країни агресора).

І головне питання. Вугілля – це лише вершина айсберга. Так само, як вдавалось заробляти на вугіллі з окупованих територій, так само заробляли і на всіх інших «переміщеннях» товарів. А це тисячі вагонів із металом, лісом, та іншими промисловими та продовольчими товарами.

Будь-яка торгівля відбувається лише після попередніх переговорів. Значить контакти на різних рівнях з окупантами, терористами із бізнесових питань успішні, а щодо питань заручників, ведення вогню, перемир’я – не можуть відбутись. 

Можливо, блокування взимку і не найкращий час з точки зору енергетичної безпеки та можливості шантажу, але хлопці гинуть на фронті і торговці заробляють, незалежно від пори року та погоди.

Лев Підлісецький
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті