Ліквідувати Пенсійний фонд за прикладом Грузії не вдасться, – Журжій

Зменшення навантаження на фонд заробітної плати – основне, що цікавить бізнес у податковій реформі. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій під час обговорення податкової реформи.

«Поки ми не вирішимо питання з навантаженням на фонд заробітної плати, яке на сьогоднішні сягає 60%, ми не легалізуємо економіки», – констатує він. Водночас депутат зазначає, що вирішувати проблему фіскального навантаження на бізнес треба одночасно з реформуванням системи видатків Пенсійного фонду.

«Використати досвід Грузії, яка ліквідувала Пенсійний фонд, Україна не може. Грузинам міжнародні донори допомагали ліквідувати утворені розриви в бюджеті. В Україні ж МВФ чітко сказав, що не буде фінансувати жодних витрат, які ведуть до втрат із державного бюджету», – зауважує він.

За його словами, ухвалені у бюджетну ніч зміни до законодавства вже дозволили деяким платникам знизити навантаження на фонд заробітної плати до 34%.

Проте депутати від «Самопомочі» пропонують на цьому не зупинятися і вже разом з представниками уряду та Державної фіскальної служби розробили відповідний законопроект (№1863).

«Законопроект, котрий може бути проголосований вже наступного тижня, спрощує умови застосування роботодавцями зниженого коефіцієнту єдиного внеску. Це дасть змогу застосувати його більшій кількості підприємств, і тим самим легалізувати тіньові зарплати», – розповів депутат.

Андрій Журжій
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка