Криворіжці просять Мінекології зупинити екологічний тероризм

Мешканці Кривого Рогу протестують проти розміщення виробництва азотних добрив поблизу житлових кварталів. У понеділок делегація, у складі якої місцеві депутати «Самопомочі», привезла до Міністерства екології понад 7 тисяч підписів мешканців міста з вимогою не допустити відкриття шкідливого виробництва біля їхніх осель.

«До найближчого мікрорайону від цього виробництва — тисяча сто метрів, – розповіла депутатка Криворізької міської ради від «Самопомочі» Людмила Бурман. – Поруч – основні спальні райони міста. До того ж, територія, на якій розміщені цехи — це територія ПРАТ Криворізький Центральний Рудоремонтний завод, на якому вже є ливарне виробництво. І нове виробництво лише ускладнить і так важку екологічну ситуацію в Кривому Розі».

Процес створення виробництва азотних добрив – гранульованого сульфату амонію – у березні 2018 року розпочав олігарх Рінат Ахметов. Мешканці мікрорайонів, дізнавшись про такі наміри, згуртувалися і розпочали збір підписів під відкритим листом до міністра екології з проханням не допустити запуску хімічного виробництва. Розповідає Людмила Бурман:

«Попри зазвичай невисоку громадську активність, з цього питання люди самоорганізувалися і під відкритим листом до міністра екології Остапа Семерака самостійно збирали підписи і через нас передали. Частину підписів збирала ініціативна група, а більшість зібрали самі криворіжці, і це неймовірно для нашого міста. Я вдячна тим людям, які готові боротися за право дихати вільно», – підсумувала депутатка «Самопомочі».

Мешканці запевняють: вони не проти виробництва, однак лише за межами міста, а не в спальних районах.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини