Корумпована суддівська система причаїлася й взяла реванш у суспільства та громадськості

Саморозпуск Громадської Ради Доброчесності остаточно розвіяв будь-які ілюзії та наші сподівання на очищення суддівської гілки влади

Нагадаю, що цей спеціальний громадський орган мав на меті проведення аналізу доброчесності та репутації суддів. Першим серйозним дзвіночком, що не все так добре, як нам з трибун та брифінгів звітує влада про судову реформу, було повне ігнорування негативних висновків ГРД та призначення понад 20 суддів всупереч їй до Верховного суду.

Влада, таким чином, зробила тест суспільства на терпимість до негативних рішень, й ми з вами, на жаль, його провалили. З того моменту ВККС (вища кваліфікаційна комісія суддів) вже не приховувала, що висновки ГРД для неї порожній звук. Нещодавно всупереч закону встановила додаткові обмеження до таких висновків, чим показала повернення до старих практик недоброчесності та байдужості до суспільної й громадської думки.

Для мене те, що ГРД одноголосно ухвалила рішення припинити свою роботу – вирок системі та владі, який означає, що реформи як такої не було – суцільна імітація. Більш того, з часом влада зміцнила свої позиції й повернулася до звичної процедури заангажованих рішень на користь «своїх». Так, нагадаю, що незважаючи на численні заяви опозиційних політиків та ГРД, більшість суддів Майдану успішно продовжили свої кар’єри – під гарантіями та захистом саме ВККС як ключового органу суддівської гілки влади.

Очищення не відбулося. Корумпована суддівська система причаїлася й взяла реванш у суспільства та громадськості.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13129 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13130 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті