«Комусь дуже вигідно залишати вугільну галузь інструментом власного збагачення», – Вікторія Войціцька

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, уряд роками обіцяє реформувати вугільну галузь, щоб вона нарешті стала прозорою, прибутковою, а працівники мали гідну оплату праці і життя. Однак цього не відбувається.
«Вугілля для України стало не просто «чорним золотом», але і «чорною дірою», в яку зникають мільярди гривень бюджетних грошей щороку, – переконана народний депутат. – Шахти видобувають вугілля, яке потім продається за ринковою ціною, державні підприємства отримують за це гроші, але їх із рахунків системно і цинічно — за день-два до виплати заробітної плати – виводять директори шахт».
Вікторія Войціцька зауважує, що, без сумніву, є проблема у систематичному недофінансуванні державних шахт. Але причина невиплати заробітних плат — виключно у суцільній корупції. Важелі впливу на цю ситуацію, на її думку, є в руках уряду та профільного міністерства.
«Напевно, комусь дуже вигідно залишати вугільну галузь інструментом власного збагачення. Бо поки не бачимо бажання профільного міністерства вирішувати проблему.
Вихід із ситуації, на моє переконання, простий. Ті державні шахти, які цікаві для інвестора, мають бути приватизовані. Ті шахти, які мають потенціал, мають бути забезпечені технікою та фінансуванням, однак під дуже жорстким контролем, щоб кожна копійка була використана дійсно за призначенням.
А щодо тих шахт, де вже немає перспектив, ми маємо знайти обов’язково шляхи, яким чином людей забезпечити альтернативною роботою. Ми не маємо права покидати напризволяще шахтарів, які і зараз, і через кожних півроку стають на дибки, зрозуміло чому — їм немає чим годувати свої сім’ї. Ми маємо захистити людей та забезпечити їх роботою», – підсумовує Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини