Коаліція намагається поховати роботу ТСК у справі нападів на громадських активістів

Спікер парламенту Андрій Парубій не виносить на розгляд Ради звіт щодо роботи тимчасової слідчої комісії у справі убивства херсонської  активістки Катерини Гандзюк і нападів на громадських активістів. Про це повідомила член цієї ТСК, депутат «Самопомочі» Олена Сотник.

Ця тимчасова слідча комісія працювала три місяці і мала представити проміжні результати роботи. Але Андрій Парубій відмовляється ставити на розгляд цей звіт, апелюючи до того, що велика кількість членів ТСК готує якогось листа про те, щоб перенести розгляд цього питання і взагалі не обговорювати його в залі. На сьогодні юридично тимчасова слідча комісія не може діяти, її повноваження закінчились 6 лютого 2019.

Олена Сотник каже: «Сьогодні переконалася, що недаремно три місяці тому ми вимагали створення тимчасової слідчої комісії. І попри те, що коаліція розказувала нам, що це не має жодного сенсу, Генеральний прокурор говорив, що, навпаки, ми заважаємо розслідуванню. Ситуація, яка сьогодні склалася в парламенті, підтверджує, що влада боїться цієї ТСК і боїться тих висновків, які навіть за короткий час з обмеженими ресурсами ми змогли з’ясувати і які змогли відобразити в попередньому звіті».

Олена звернулась до спікера парламенту з вимогою, щоб  він припинив потурати злочинцям, щоб в залі з’явився звіт, щоб його обговорили, і тимчасова слідча комісія мала можливість продовжити свою роботу і довести справу до кінця, назвати причини, чому правоохоронними органами не розслідуються справи нападів на активістів і чому немає жодного вироку і жодного покараного за ці серйозні, суспільно значущі злочини.

Олену Сотник підтримують і самі громадські активісти. Вони розповідають, що за три місяці, впродовж яких працювала ТСК, було проведено виїзні засідання в Херсоні і Одесі. І це призвело до певного імпульсу і до стимулу правоохоронним органам хоча би імітувати перед журналістами, що вони щось роблять, тому що це вже було неможливо замовчувати. Також ТСК за всі три місяці скерувала звернення стосовно всіх 55 нападів до правоохоронних органів і, вочевидь, зараз представникам влади невигідно, щоб ТСК оприлюднила результати цього звіту і щоб комісія продовжила свою роботу.

Олена Сотник зауважує: «Влада боїться, що ми оприлюднимо факти того, що більшість кримінальних проваджень сьогодні фактично не розглядаються, щодо більшості кримінальних проваджень є серйозне гальмування процесу розслідувань, щодо більшості кримінальних проваджень немає результату. Ми розуміємо, що немає не тільки результатів щодо розслідувань, а й в судах буде така ж ситуація. Тому що для влади активісти – це вороги, які викривають корупційні схеми, злочини».

В тому, що слід вимагати в Ради заслухати проміжний звіт ТСК стосовно нападів на активістів, згодна і віце-спікер парламенту Оксана Сироїд: «Безкарність породжує насильство, і упродовж останніх 5-ти років, попри обіцянки захистити суспільство, влада займається тільки тим, що покриває злочинців. І, на жаль, зрощення влади і криміналітету породило сьогодні те, що називається нападами на активістів».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини