Ключові тези брифінгу разом з працівниками Атомпрофспілки

Ключові тези мого брифінгу у Верховній Раді разом з працівниками Атомпрофспілки.

1. Тарифне фаворитизування олігархів.

Атомна енергетика є ключовою галуззю економіки нашої держави. Вона забезпечує генерацію понад половини всієї електричної енергії в Україні. Однак тепер ядерна безпека українських АЕС стоїть на грані, за якою – добробут нас і наших родин.

Держава ставиться до ядерної енергетики як до «нелюбої дитини», адже фінансування галузі відбувається за залишковим принципом.

Тариф для української «атомки» наразі складає трохи більше, ніж 1,5 євроценти. Це, можливо, найнижчий тариф для всіх видів генерації у світі. Натомість тариф для теплової генерації України, де монополістом є холдинг «ДТЕК» Ахметова, вищій за тариф АЕС у три рази. Тоді як за світовими мірками цей розрив не буває більшим за 30%.

2. Ризики для атомної галузі.

Формула «Ротердам+» вимиває кошти з ядерної галузі України. І це призводить до виникнення системних ризиків для української енергетики.

Непокриті тарифом витрати за ядерне паливо становлять майже 1,5 мільярди гривень.
Також відбуваються перебої з фінансуванням виробничих програм АЕС, зокрема ремонтних робіт та програм безпечної експлуатації високоризикових ядерних об’єктів. Виникають і проблеми з обслуговуванням кредитних зобов’язань «Енергоатому».

Умови компенсації для персоналу українських АЕС є неконкурентними. За останні кілька років зарплата українських атомників впала в доларовому еквіваленті приблизно у 1,5 рази. Заробітні плати на більшості АЕС у світі вищі щонайменше у 2-3 рази (в Ірані і Угорщині). А в розвинених країнах Заходу ця різниця досягає 5 – 10 разів.

Нічого дивного, що закордонні проекти у ядерній енергетиці десятками переманюють висококваліфікованих українських фахівців. Держава, натомість, нічого не робить щоб зупинити відтік кадрів.

3. Вимоги до НКРЕКП щодо зміни державних підходів до тарифної політики в енергогенерації.

По-перше, слід перерозподілити кошти від надприбуткового приватного холдингу «ДТЕК» до державної компанії «Енергоатом».

По-друге, обсяг перерозподіленого має забезпечити поступове вирівнювання негативних тенденцій у оплаті праці в українські енергетиці. Втрата цінних кадрів з наших АЕС небезпечна і неприпустима, тому ми пропонуємо конкретний механізм, як це зробити.

По-третє, слід забезпечити фінансування основних заходів щодо ядерної безпеки на АЕС.

4. Про законопроект 3131.

Вимога до парламенту – прийняти сьогодні в другому читанні соціальний законопроект № 3131, який полегшить працівникам державних підприємств приватизовувати житло, в якому вони проживають.

Ми разом з «Атомпрофспілкою» будемо відстоювати як інтереси атомної галузі, так і інтереси кожного енергоспоживача України, бо це єдино чесна і справедлива позиція!

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13129 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13130 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті