Ключові напрямки розвитку країни: позиція «Об’єднання «Самопоміч»

У часі з’їзду «Об’єднання «Самопоміч» народні депутати презентували стратегічні напрямки діяльності політичної партії. Подаємо короткі тези щодо кожного із напрямків.

Вижити заради успіху
Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд:

«Найдорожча і найцінніша послуга, яку ми всі сьогодні отримуємо – це захист від ворога. Тому ми маємо берегти життя і гідність солдата. Щоб це відбувалося, ми маємо знищити в Україні «радянську армію». Верховний Головнокомандувач має дбати про безпеку і захищеність солдатів. Міністр оборони має дбати про правила, які зроблять армію ефективною в підготовці і бою. Бюджет безпеки та оборони, як і всі оборонні закупівлі, мають бути відкритими та зрозумілими для військових і людей, які їх утримують. Тоді солдати не будуть жити в багнюці на полігонах під час ротації. І тоді можна буде не тільки вести мову про вступ до НАТО, а мати армію-партнера НАТО на своїй території».

Антикорупційна політика – вирішальний бій
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв:

«Корупція залишається єдиною ланкою, яка з’єднує Україну з «русскім міром». Україна вже зовсім інша – і суспільство, і громадяни, і парламент. Лише корупція єднає її з путінською Росією. Тому і є такий шалений спротив спробам перерізати цю пуповину. Завдяки антикорупційним законам, яких без «Самопомочі» в Україні не було б, всі, включно з керівниками держави, починають відчувати, що вони відповідальні перед законом, а не є над ним. Створення антикорупційниого суду. Призначення доброчесних суддів, незалежного Генпрокурора, який буде переслідувати не «Самопоміч», а того, хто краде. Визволення бізнесу. Ці кроки не потребують великої дискусії, і ми їх зробимо, але насамперед потрібно поставити топ-корупціонерів перед законом. Для цього треба буде докласти надзусиль. Але тільки після перемоги над корупцією ми будемо доброчесною європейською державою. Цей бій триває, і в цьому вирішальному бою на нас чекають неймовірні випробування. Але перемога стане можливою тоді, коли ми будемо разом з суспільством, коли ми матимемо свого Президента і більшість в парламенті».

Економічний порядок та свобода
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова:

«Сьогодні в Україні ми маємо олігархічну економіку з гаслом «заробляти на українцях, ховати в офшорах». Наше завдання – народити, навчити і зберегти для України кожного українця. Тому наше гасло – «заробляти в Україні, платити українцям».

Ми маємо пройти шлях від олігархічної економіки до економіки добробуту. Ми маємо відмовитися від силового тиску на бізнес і зробити так, щоб підприємці розвивалися вільними. Ми маємо запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток, захищати право власності та право на інтелектуальну власність. Все, що потрібно зробити – це створити умови для українців. Все інше вони зроблять самі. Наші люди – талановиті та працьовиті. Хто ж допоможе їм? Хто це все здатен зробити? Тільки ми разом».

Сильні громади – успішна держава
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач:

«Самопоміч» – це партія, яка постала з місцевого самоврядування. Не словами, а конкретними справами довела, що публічне управління в Україні може бути успішним. Отримавши довіру людей на парламентських виборах, саме фракція «Самопомочі» у ВР ініціювала бюджетну децентралізацію і передання повноважень та фінансів на місця. Тому ми будемо пропонувати мораторій на будь-які зміни, що покладатимуть додаткові видатки на місцеве самоврядування або інакшим чином будуть йому шкодити».

Від соціального рабства до соціальних свобод
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха:

«В Україні зберігся радянський підхід до соціального забезпечення, повна залежність громадян від держави в питаннях соціального забезпечення. У країнах з високими соцстандартами існують три суб’єкти соцполітики: ДЕРЖАВА – БІЗНЕС – РОДИНА. Запровадження такого підходу в Україні дозволить залучити необхідні кошти та підвищити відповідальність кожної людини. Сьогоднішні внески до солідарної системи – гроші у прірву та імітація соцзахисту, втрата довіри до державних інституцій. Вихід – індивідуальне пенсійне накопичення. Це дозволить контролювати стан своїх коштів під час всього трудового стажу, розпоряджатися своїми накопиченнями, передати свої заощадження у спадок тощо.

Також у державі має бути культ поваги до військових. Потрібні більш суттєві економічні пільги для роботодавців та самих ветеранів. У системі соцзахисту військового та його родини мають бути закладені компенсація у разі втрати працездатності (поранення) або загибелі, програма реабілітації та медичного страхування, програма кредитування житла тощо».

Освіта і культура: основи
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк:

«Підвищення кваліфікації вчителя – це пріоритет на місцях. Оцінювання якості освіти і роботи вчителя повинне відбуватися за реальними показниками: кількість тих, хто вступив до вишу, хто працює за обраним фахом. Щодо вищої школи – це зменшення кількості ВНЗ, їх подальша автономізація. Фінансування вишів має відбуватися за принципом результатів, а не на рівній основі.

Культура – це не тільки мистецтво. Це спосіб життя і цивілізаційний вибір людини. Ми повинні створити спеціальні фонди – міста, громади, не чекаючи держави, і почати збирати колекції сучасного мистецтва. Бо так твориться держава.

Освіта і культура – це єдине. Якщо не буде широкого розуміння важливості культури і освіти – не буде ні мови, ні суду, ні армії, ні держави».

Реформа охорони здоров’я. Загальнодержавні та місцеві ініціативи
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко:

«Лише через 26 років незалежності ми почали змінювати щось в охороні здоров’я. Завдяки «Самопомочі» парламент ухвалив два закони, які стануть основою страхової медицини: про автономізацію медичних закладів та державні фінансові гарантії надання медичної допомоги.

Наше завдання на найближчий рік – домогтися належного фінансування програми екстреної медичної допомоги та підвищення оплати праці медичних працівників. І після запровадження найближчим часом реформи на першому рівні медичної допомоги – коли люди будуть обирати сімейних лікарів, ми повинні вимагати для них «місцевих стимулів».

Чи може хвора нація стати щасливою, успішною та багатою? Не може! Тому не тільки лікування, а й збереження життя і здоров’я, профілактика мають бути в пріоритеті».

«Бути господарем» – ідеологічна основа реформ у житлово-комунальній сфері
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак:

«Бути господарем на своїй землі – це те, для чого нам потрібна незалежність. До цього, протягом ста років, в українців нищили дух господарності. Ідеологія реформ «Самопомочі» у сфері житлово-комунального господарства полягає у відновленні господарності як ознаки самовираження українців. Бути господарем – це означає бути власником житла. Тобто житло має бути доступним. Бути відповідальним власником, без втручання влади. Ми маємо об’єднуватися і бути силою, до якої дослухається влада. Бути спроможним утримувати своє майно. Стратегічне завдання – бути платоспроможними утримувати своє майно, тобто, щоби в Україні не було більше 30% людей, які отримують субсидії. Усі ресурси повинні споживатися ощадливо та обліковуватися, а головні інвестиції – в енергоефективність. І наостанок – роздільний збір відходів: Україна має переходити на економіку замкнутого циклу».

Аграрний сектор. Земельна реформа
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко:

«Самопоміч» – за ринок землі. Ринок, де буде альтернатива вибору і рівні можливості для всіх. Для цього потрібно усунути всі страхи і ризики. Коли буде відкритий ринок землі, важливо, щоб в селянина, бізнесмена була альтернатива не тільки продавати свій пай, а й взяти кредит на розвиток сільськогосподарського бізнесу, створення власної ферми тощо. Поки така концепція не буде погоджена   між усіма суб’єктами ринку, не буде обговорена у суспільстві, нам не вдасться подолати страх суспільства перед ринком землі».

Енергетична безпека України
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький:

«Ціль «Самопомочі» номер один – відійти від моделі ручного управління галуззю. Бо практика підтверджує, що ручне управління, зазвичай, спрямоване на збагачення окремих груп, а не благо народу. В Україні зараз – ринок «одного гравця». Аби не стати його заручниками, потрібно ставити перед собою ціль демонополізувати теплову генерацію та вугільну галузь. Це, своєю чергою, є запорукою справедливих тарифів. А державний регулятор, який встановлює тарифи, повинен діяти в інтересах споживача та економіки держави».

Формула змін: від сировинної до цифрової стратегії держави
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Данченко:

«Саме партія «Самопоміч» запровадила в Україні поняття цифрова економіка. Європа для себе визначає, що цифра – це головне. України поки що і близько немає в переліку країн, які збільшують частку цифрової економіки. Наша держава замість перейняти стратегію інвестиційного розвитку, продовжує «копати» – бути сировинною. «Самопоміч» вже дуже багато зробила, щоб в Україні був 3G, а тепер і 4G. Тому використовуймо, впроваджуймо цифрові технології і робімо країну багатою».

Візія України ХХІ століття.
Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька:

«Україна сьогодні будує капіталізм без конкуренції та є країною із соціалізмом без соціальних гарантій. Як результат, держава втрачає розуміння того, що кожне людське життя безцінне.

Тільки ми маємо сформулювати візію, бачення майбутнього України. Вона має базуватися на людиноцентричних засадах, тобто на принципах, відповідно до яких людина, її життя здоров’я, самореалізація  є найвищими цінностями.
Ми маємо запропонувати той шлях, який може зібрати нас докупи з усіма нашими індивідуальними поглядами, груповими цінностями та національними ментальностями. Це дорога мрії. Мрії, яка б мобілізувала усе наше суспільство, але не ненавистю, а вектором спільного руху».

 

object(WP_Term)#13146 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини