Кіраль: «Щороку в Україні реєструють близько 30 тисяч хворих на туберкульоз»

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Кіраль став одним з ініціаторів проведення у Верховній Раді слухань на тему: «Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні». Парламентар переконаний: народні депутати не можуть стояти осторонь проблеми, від якої потерпають десятки тисяч українських громадян.

«Україна входить в п’ятірку країн з найбільшою проблемою, особливо мультирезистентної форми туберкульозу, – акцентує Сергій Кіраль. – Проблема не вирішена, незважаючи на те, що в системі охорони здоров’я над боротьбою з туберкульозом працюють тисячі лікарів. Ще з радянських часів у нас існує відповідна інфраструктура. Щороку виділяються мільйони гривень.

Логічний висновок – напевно, ми щось робимо не так, напевно, потрібно змінювати систему, підходи, переходити на так звані пацієнт-орієнтовані методи».

Незважаючи на те, що останні п’ять років в Україні спостерігається тенденція до зменшення темпів захворювання на туберкульоз та смертності з цієї причини, щороку реєструється близько 30 тисяч хворих. Крім того, близько 20% випадків туберкульозу не виявляються.

«При зміні підходу до надання протитуберкульозної допомоги, – продовжує народний депутат, – через пацієнт-орієнтовані моделі ефективність лікування мультирезистентного туберкульозу в амбулаторних умовах становить до 86% успішного лікування».

Якщо ми не змінимо ситуацію, згідно з оцінками ВООЗ, в період між 2015 та 2030 роками в Україні буде 87 800 смертей внаслідок хвороби. Економічна вартість боротьби з епідемією за цей період дорівнюватиме 3,6 мільярда доларів США.

Тому, переконаний парламентар, існує нагальна необхідність проведення парламентських слухань щодо шляхів подолання епідемії туберкульозу в Україні та напрацювання рекомендацій щодо шляхів вирішення проблеми.

«Проблема не лише загальноукраїнська, – підсумовує Сергій Кіраль. – Цей рік у світі є визначальним для встановлення кращих практик та об’єднання зусиль для боротьби з туберкульозом. На жаль, і в світі щорічно ми маємо 10 мільйонів нових хворих».

object(WP_Term)#13149 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини