«Із шести законопроектів фінансового сектору Рада спромоглася ухвалити лише один», – Олег Лаврик

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олег Лаврик зауважує, що 20 червня Рада спромоглася ухвалити в першому читанні лише один із шести законопроектів фінансового сектору – щодо спрощення умов ведення бізнесу та залучення інвестицій.

При цьому, законопроект було прийнято з суттєвою поправкою народного депутата, яка стосувалась скасування положень, що розмивають права міноритарних акціонерів шляхом надання права загальним зборам приймати рішення про невикористання переважного права на придбання акцій при додатковій емісії.

«Одним з найбільших здобутків цього законопроекту, – розповідає депутат, – є заборона виплати дивідендів власникам акцій одного типу та класу неодночасно та непропорційно кількості належних їм цінних паперів. Така заборона захищає права акціонерів, які не формують більшість. До прикладу, всім відома ситуація з виплатою дивідендів в АТ «Укрнафта», де держава недоотримала належних їй дивідендів у зв’язку зі зловживанням приватних акціонерів, що мали більшість.

Також цим законопроектом значно збільшується обсяг розкриття інформації на фондовому ринку, зокрема щодо цінних паперів та їх емітентів, спрощується доступ бажаючих придбати фінансові інструменти, оскільки на ринку діятимуть особи, що надаватимуть інформаційні послуги, зокрема оприлюднюватимуть інформацію про фінансові інструменти та їх емітентів, розповсюджуватимуть таку інформацію в режимі безперервного оновлення», – зазначив Олег Лаврик.

Народний депутат звертає увагу, що проект закону містить такі прогресивні норми, як осучаснення вимог до проспекту цінних паперів та порядку їх розміщення та введення поняття публічної пропозиції цінних паперів (оферти) – пропозиції, що звернена до невизначеного кола осіб про придбання цінних паперів за ціною та на умовах, визначених в такій пропозиції. Причому, право на розміщення публічної пропозиції цінних паперів (оферти) матимуть акціонерні товариства, незалежно від типу.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини