Іван Мірошніченко: «Раді не варто пишатись продовженням мораторію на продаж землі»

Сьогодні Парламент продовжив мораторій на продаж сільськогосподарської землі до 1 січня 2018 року. Незважаючи на те, що фракція «Об’єднання «Самопоміч» віддала за цю ініціативу 19 голосів, пишатися цим рішенням Верховній Раді не варто. Про це заявив народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко.

«Продовжуючи мораторій, ми нічого не змінюємо. Не змінюючи правила гри та законодавчу базу, ми нічого не змінимо», – пояснює Іван Мірошніченко.

Реальну ситуацію навколо сільськогосподарських земель, за його словами, сьогодні можна простежити на декількох прикладах, серед яких – невикористаний потенціал українського чорнозему та «повзучий» ринок землі, який існує в Україні, незважаючи на багаторічний мораторій на її продаж.

«Правда у нас така: Бог і доля дарують нам 28% світових запасів чорнозему, які знаходяться в Україні. І це є найціннішим активом нашої держави. Але є й інша правда. У нас є 7 мільйонів громадян, які стали власниками землі. З них 1 мільйон громадян вже померли і не скористалися своїм правом на власність, хоча це їхнє конституційне право. 400 тисяч гектарів сьогодні не мають правонаступників, тобто люди не вступають у спадок. А 40% людей, які вступили в спадщину, не живуть у сільській місцевості», – зауважує Іван Мірошніченко.

Ще однією правдою у цьому питанні є те, що, незважаючи на мораторій, «повзучий» ринок землі в Україні все ж існує. «Близько 4-4,5 мільйона гектарів на сьогоднішній день вже перебувають під контролем», – пояснює народний депутат.

Виходячи з цього, фракція «Об’єднання «Самопоміч» підтримала законодавчу ініціативу лише за умови, що за наступні півроку парламент разом з урядом зможуть напрацювати пакет законопроектів, який допоможе Україні підготувати ринок сільськогосподарської землі до відкриття.

«Насамперед мова йде про те, щоби дати нашим людям, українцям-власникам землі, альтернативу і право вибору, рівні можливості з іншими учасниками, тобто дати їм гроші, проекти, підтримку, техніку та довгострокове фінансування», – певен народний депутат.

Іван Мірошніченко наголошує: влада повинна поборотися за створення сімейних ферм, які дадуть Україні, в тому числі, й робочі місця.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(126) ["name"]=> string(31) "Аграрна політика" ["slug"]=> string(12) "agricultural" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(126) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(13) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(126) ["category_count"]=> int(13) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Аграрна політика" ["category_nicename"]=> string(12) "agricultural" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Аграрна політика