Іван Мірошніченко: «Соєві поправки» ставлять під загрозу посівну кампанію наступного сезону

Влада все ще не готова врахувати думки аграріїв та повернути їм ПДВ при експорті сої та ріпаку. А це негативно вплине на посівну кампанію наступного сезону і завдасть мільярдних збитків фермерству. Про це заявив народний депутат, член фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко під час «Agri Invest Forum-2018», який організувала Всеукраїнська аграрна рада.

 «Ситуація у парламенті щодо підтримки проекту 7403-2 доволі неоднозначна. Я би сказав, що поки що наші шанси 50/50. Але, якщо раніше, коли аграрії виходили на мітинги та перекривали дороги, підтримка була більшою, то сьогодні багато депутатів з різних політичних сил уже змінили свою позицію, на них тиснуть і намагаються переконати в необхідності підтримки іншої сторони. Щоб там не було, значна частина депутатів готові і далі стояти з аграріями до кінця і навіть піти до Прем‘єра із даною проблемою».

Під час форуму  вирішили зробити  подання від народних депутатів до Конституційного Суду України, з вимогою визнати неконституційним прийняття «соєвих поправок» через порушення регламенту і процедури їх розгляду.

Іван Мірошніченко також презентував учасникам форуму, а це  фермери, товаровиробники, представники бізнесу, народні депутати, урядовці, свою концепцію земельної реформи. «Земельна реформа має бути  орієнтована на фермерів як на той клас, що має основну частку виробництва в агросекторі і формує розвиток сільської місцевості. Сьогодні штучно створені та розповсюджені політиками у суспільстві страхи є основним бар’єром для проведення земельної реформи. І нашим першочерговим завданням є підготовка суспільства до відкриття ринку землі, прийняття тих законопроектів, які поставлять усіх майбутніх учасників ринку землі у рівні стартові умови при його запуску. Власникам земельних паїв потрібно надати надійну альтернативу їх продажу – створити власний бізнес на своїй землі за рахунок коштів державних цільових програм. Дане фінансування  має піти на створення та розвиток сімейних ферм та малих фермерських господарств. Натомість фермерам необхідно забезпечити доступ до «довгих та дешевих грошей» – кредитування під низькі відсотки із можливістю використання фінансових інструментів іпотеки земельної ділянки чи застави прав оренди на неї. Завдяки таким крокам ми збалансуємо становище усіх потенційних учасників ринку землі та надамо рівні конкурентні можливості» – заявив Іван Мірошніченко.

 

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини