Іван Мірошніченко: «Ніхто не проти поглибленої переробки, але чому за рахунок товаровиробника?»

Представники ГО «Бізнес-Варта», профільні асоціації та товаровиробники спільно із народними депутатами підготували законопроект, який вирішить питання несправедливо скасованого відшкодування ПДВ при експорті технічних олійних культур.

Нагадаємо, у четвер, 7 грудня, під час ухвалення змін до Податкового кодексу була прийнята поправка, яка скасовує з 1 березня 2018 року бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику. Таким чином, зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко, українські товаровиробники втратять десятки мільярдів гривень.

«Це рішення не лише забрало гроші у товаровиробників – воно ще й буде змінювати увесь ландшафт аграрного сектору. Адже зміняться закупівельні ціни, дохідність товаровиробника впаде, а підприємців, які переробляють сировину — підвищиться. Зміниться дохідність стосовно кожної культури, повернення ПДВ для якої скасували. А це означає, що фермери будуть приймати рішення — сіяти чи ні. Це змінить сівообіг.

Потрібно розуміти — рішення щодо запуску таких процесів в нормальних країнах дуже ретельно зважуються і обговорюються, залучаючи всі сторони та прораховуючи всі наслідки на багато років вперед, а не так, як у нас — приймають за 40-45 хвилин», – наголошує Іван Мірошніченко.

Що ж передбачає законопроект, на якому наполягають аграрії? За словами народного депутата — це суто технічна поправка, де зазначено, що норма, яка має вступити в силу з 1 березня, має закінчити свою дію 1 квітня:

«Це досить примітивний прямолінійний шлях, але ми змушені діяти таким чином, тому що немає альтернативи. Чому місяць, а не два дні? Тому що це мінімальний звітний період для бухгалтерій згідно із Податковим кодексом». Іван Мірошніченко додає, що дуже важливо ухвалити цю ініціативу наступного тижня — останнього пленарного тижня цього року. Потрібно включити у порядок денний законопроект, щоб у вівторок його розглянув податковий комітет, а у четвер – винести на голосування.

«Які шанси? Скажу прямо — якщо цим будуть займатися лише депутати, то ми не виграємо цю битву. Але якщо будуть висловлювати свою позицію публічно, жорстко товаровиробники, навіть із мирними акціями протесту — наші шанси значно збільшуються.

І вони готові до цього. Влада у товаровиробників забрала 2 млрд доларів щороку, скасувавши спецрежим ПДВ, замість цього дала крихти. Зараз пропонують забрати повернення ПДВ. Це абсолютно дискримінаційна норма, яка порушує Конституцію, закон про економічну конкуренцію, угоду про асоціацію з ЄС, та ще й прийнята у парламенті зі всіма можливими порушеннями.

Хочу сказати, що жоден аграрій не проти, щоб будували заводи. Ніхто не проти поглибленої переробки, але чому за рахунок товаровиробника?

Мінімум ще є три-чотири способи, як підтримати переробку, але щоб при цьому не страждав виробник», – підсумовує Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини