Іван Мірошніченко: «Ми вкотре продовжили мораторій на продаж землі півроку тому, і за цей час знову палець об палець не вдарили»

Сьогодні парламент відхилив постанову про відкриті слухання щодо відкриття ринку землі в Україні. Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко, це вкотре засвідчує, що як у парламенті, так і в українському суспільстві існують абсолютно протилежні думки щодо відкриття ринку землі.

«Немає єдиної думки і, головне — єдиного розуміння чи концепції відкриття ринку землі ні у суспільстві, ані серед політиків. Протягом 17 років ми систематично продовжуємо мораторій, і досі не маємо стратегічного рішення, яким же ми бачимо агровиробника в Україні, хто у нас в пріоритеті.

За 17 років влада не підготувала необхідних законів, щоб бути готовими до відкриття ринку землі. Ми вкотре продовжили мораторій близько півроку тому, і знову-таки за півроку палець об палець не вдарили», – наголошує Іван Мірошніченко.

Народний депутат зазначає, що країна зараз перебуває в ситуації абсурду: «Загальновідомо, що сірий «повзучий» ринок уже роками функціонує, землю купують шляхом використання різноманітних схем та шпаринок у законодавстві. Окрім того, продовжуючи мораторій, ми де-факто порушуємо Конституцію, адже громадяни мають власність, а розпорядитись нею не можуть. Тим більше, за ці роки понад 1 мільйон українців, які мали землю у власності, померли, так і не скориставшись своїм правом».

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вважає запровадження ринку землі необхідним рішенням, однак виступає за поетапність його відкриття для того, аби створити рівні умови — насамперед для українських власників і для фермерів, які уже сьогодні працюють на землі.

«На момент відкриття ринку всі учасники, включно із власниками землі, повинні мати рівні можливості брати участь у цьому ринку — мати доступ до фінансів, до проектів. Доки ми не створимо ці умови, не позбавимо людей страхів, що вони виявляться неконкурентними та не отримають доступ до грошей і кредитів, ми не можемо відкривати ринок землі. Важливо знайти той підхід, який би сприймався суспільством. На жаль, такого майданчика для професійної дискусії зараз немає», – підсумовує Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини