Іван Мірошніченко: «Фермерів вкотре залишили рабами на своїй землі»

Днями парламент відхилив законопроект 2028а, який стосувався діяльності фермерських господарств. Фракція «Самопоміч» підтримувала цей проект закону і, як зазначає народний депутат Іван Мірошніченко, парламент таким голосуванням «поховав» добру ініціативу для людей, які працюють із землею.

Як пояснює Іван Мірошніченко, серед основних переваг, які давало б прийняття закону, є те, що громадянам України, що не мають профільної сільськогосподарської освіти та досвіду роботи, надавався б дозвіл брати участь в аукціонах на отримання землі для ведення фермерського господарства та сільгоспвиробництва. Раніше цього не можна було робити.

«На мою думку, це була правильна позиція. Ми бачимо, що великої черги людей, аби сьогодні піти на село та важко працювати, немає. Мій 20-річний досвід показує, що головне – не освіта, а велике бажання працювати і вчитись. Але з цього зробили політичні реверанси і забрали ті поправки, які давали можливість будь-кому брати участь в конкурсах на  створення фермерських господарств», – зазначає народний депутат.

По-друге, під гучними лозунгами захисту фермерів від ринку, їх знову-таки залишили рабами на своїй землі.

«Законопроект дозволяв фермерам у випадку необхідності переоформити землі із права користування на оренду. Жодної власності, жодного продажу. Ми таким чином їх хоча б трохи вирівнювали з іншими учасниками ринку, адже зараз акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю чи будь-яка інша форма власності, окрім фермерського господарства, може взяти в оренду мільйони гектарів землі та продати право цієї оренди через продаж юридичної особи.

А фермер не має такої можливості – маючи землю у користуванні, він може лише приватизувати її частину в межах середнього розміру паю на членiв своєї родини і передати її у спадок членам сім’ї. При цьому бiльшiсть наданої фермеру в користування землі не може бути приватизована та надана в оренду.  Тобто, пропрацювавши десятки років, людина може залишитись без спадкоємців і навіть не зможе передати в оренду 30-50 га землі своєму фермерському господарству», – наголошує Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини