Іван Мірошніченко: «Депутати підтримали менше зло: тепер тільки половина аграріїв отримають ПДВ»

Сьогодні парламент провалив голосування за законопроект, який дозволив би повністю повертати аграріям-товаровиробникам ПДВ при експорті сої та ріпаку. Натомість був ухвалений альтернативний законопроект, який, за словами народного депутата «Об“єднання «Самопоміч» Івана Мірошніченка, дозволяє повертати податок на додану вартість лише близько половині аграріїв.

«Нагадаю, при внесенні змін до податкового та митного кодексів перед ухваленням бюджету на 2018 рік була внесена правка про скасування повернення податку на додану вартість при вивезенні з України сої та ріпаку. Ця норма означала збитки для аграріїв у розмірі 14-15 мільярдів гривень щороку», – каже Іван Мірошніченко.

Після страйків аграріїв по всій країні парламент відстрочив дію цієї норми до березня, а народні депутати подали законопроект, покликаний повністю скасувати дискримінацію. Звернення до Верховної Ради щодо ухвалення цього законупідтримали 14 обласних рад.

«Сьогодні депутати підтримали альтернативний проект закону. І це тільки підтримка меншого зла, збитки все одно будуть значними — тільки половина отримає повернення ПДВ, а інша половина втратить у ціні — близько 2,2 мільярда гривень на сої і від 1,5 до 1,8 мільярда гривень на ріпаку щороку! А найбільше постраждають малі та середні фермерські господарства і товаровиробники — ті, які не готові екпортувати», – наголошує Іван Мірошніченко.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини