Іван Мірошніченко: «Бізнес відкриває двері правоохоронцям, але силовикам і надалі зручніше залазити через вікна»Справи проти підприємців, які були закриті слідчими органами, поновлюються вже іншими силовими структурами за тими ж самими фактами. Так само не припиняються і безпідставні обшуки. На цьому вкотре наголошують активісти громадської організації «Бізнес варта» та члени Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Народний депутат від «Самопомочі» Іван Мірошніченко обурюється: «СБУ відкриває справу, розслідує – справу закривають, відразу ж відкриває справу податкова – розслідують-закривають, потім Генпрокуратура включається. Колесо постійно крутиться. То що це як не тиск?»
Він продовжує: «Діагноз порушень у всіх однаковий – заходять на одну юридичну особу, а зачищають та забирають все, що потрапляє під руки. Бізнес відкриває двері силовим структурам, готовий співпрацювати, то в мене питання – навіщо брати лом, все трощити, коли люди самі приходять, дають пояснення, документи? Ні, треба показово залізти, побити, тримати людей до ночі, не випускати, перевіряти їх особисте майно, принижувати. Це неприйнятно. Так не може бути. При самих обшуках маса порушень – не допускають адвокатів, обшуки проводяться у нічний час доби, при відеофіксації спеціально знімають не всіх учасників обшуку або не всі приміщення, де обшук проводять, і так далі». Десять-п’ятнадцять років тому, певен народний депутат, ситуація зі щоденними обшуками була радше винятком та кричущим фактом. Нині ж в Україні таке має місце щодня. Протистояти цьому можна, додає він, лише за допомогою публічності. Приклад цьому – ситуація з аграрним рейдерством. Так, у результаті створення громадської організації «Бізнес варта», покликаної допомагати підприємцям, та поновленні роботи Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, а головне – публічності проблеми, ситуація дещо покращилася. Іван Мірошніченко розповідає: «Ми мали жахливу ситуацію, з точки зору рейдерства, минулого року. Однак, у нас є маленькі перемоги. Декільком власникам компаній вдалося повернути їх майно. Робота комісії, наша публічність, думаю, зберегла десятки, може, сотні фермерських господарств від поглинання. Зараз ми бачимо, що активність нападів зменшилася. Ми дали людям надію, що правда на їх боці». Відтак, незважаючи на страшний саботаж ефективної роботи комісії, підкреслює народний депутат, вона має працювати. «Ми не дамо поховати цю комісію, як би кому не хотілося», – підсумовує він.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини