Історія про лобізм

Знову провалюється реформа митного оформлення товарів для наших підприємців. Президент наклав вето на ухвалений нами закон про Єдине вікно на митниці, який спрощує процедури митного оформлення, прибирає з пунктів пропуску всіх суміжних контролерів – фітосанітарів, екологів, тощо і залишає там лише митників та прикордонників та чітко внормовує всі контрольні процедури по часу. 

Перетягування канатів між політичними групами впливу, боротьба за дотації з бюджету вкотре призвела до того, що програють українці. Зараз це наші підприємці, які в своїй діяльності стикаються з митницею. Найближчі місяці для них все залишиться як і було, і владі вкотре байдуже на економіку і на підприємців, які наповнюють бюджет. Багато хто питав, чому на закон накладено вето, адже він необхідний бізнесу, навіть входить в топ-35 економічних пріоритетів Уряду. «Екологи пролобіювали?», – казали ті, хто працює в портах. Це справді історія про лобізм по-українськи. Але екологи як раз тут ні до чого.

Спочатку одні лобісти власних інтересів в аграрному секторі пролобіювали внесення в добрий законопроект про Єдине вікно на митниці, поправки про віднесення вагонів для перевезення зерна до аграрної техніки, на придбання якої в бюджеті цього року закладено 945 млн. грн. В Укрзалізниці дійсно є якийсь дефіцит вагонів, але ж це питання потрібно було вирішувати в інший спосіб і точно не в законі про єдине вікно на митниці. Але відповідна поправка стала умовою голосування за закон про Єдине вікно певних парламентських груп. Потім інші лобісти власних інтересів в аграрному секторі, чий баланс інтересів міг би бути порушений зміцненням конкурентів, побігли до Президента, щоб він заветував закон. На словах всі – і Президент, і Рада, і Уряд за бізнес, за реформи, за економічне зростання, але на ділі в цьому оркестрі кожен грає свою власну мелодію. 

Ми з колегами з комітету та експертами в митній справі працювали над законопроектом про Єдине вікно останні півроку, і тепер не дамо пророблену роботу звести нанівець! Вже на початку вересня проситимемо Голову ВР поставити законопроект про Єдине вікно на голосування без поправок щодо вагонів для перевезення зерна. Матимемо можливість побачити, хто і за що насправді!

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті