Ірина Сисоєнко: «Впроваджувати реформу первинної ланки без гарантій для усіх учасників процесу буде помилкою»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, поточний пленарний тиждень є останньою можливістю для парламенту вчасно врегулювати усі аспекти, що виникають у зв’язку з новим порядком надання первинної медичної допомоги, який починає діяти з 1 липня.

Вона акцентує: «У нас реформується первинна медична допомога, але достатніх законодавчих гарантій захисту пацієнта немає. Не визначеним є, які лікарі є лікарями первинної ланки. Незрозумілою є взаємодія з другим і третім рівнями медичної допомоги, з вузькопрофільними фахівцями. Також стоматологів необхідно долучити до роботи на первинну ланку, адже питання профілактики вже давно в минулому, а цього робити не можна». 

Ці прогалини має врегулювати  законопроект 6634 «Про первинну медичну допомогу на базі сімейної медицини», серед авторів якого – Ірина Сисоєнко. За її словами, документ було зареєстровано у Верховній Раді ще в червні минулого року.

Народний депутат зауважує: «Законопроект врегульовує усі деталі того, як діятиме медицина первинної ланки. У ньому є чітка визначеність як професійних обов’язків сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, фельдшерів, медичних сестер, так і професійних прав. Закріплюються основні засади функціонування сімейної медицини. Також законопроект гарантує державне замовлення для підготовки спеціалістів первинної медичної допомоги».

Ірина Сисоєнко переконана: «Якщо 80%  звернень пацієнтів мають бути на первинну ланку, відповідно, має бути спеціальний закон, в якому зазначені права та обов‘язки і лікаря, і пацієнта, умови, за яких лікар може відмовитись від ведення пацієнта, та умови, які мають враховувати самі пацієнти. Це дуже важливо у випадках суперечок та конфліктів». 

«Впроваджувати реформу первинної ланки без законних гарантій для усіх учасників нового медичного процесу буде помилкою, – підсумовує парламентар. – У депутатів ще є шанс цю помилку не допустити. Запрошую мої колег по парламенту розглянути та проголосувати за законопроект 6634». 

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини