Ірина Сисоєнко: «Верховна Рада розблокувала родинну трансплантацію»

Верховна Рада ухвалила проект закону 9461-д, яким розблокувала можливість робити операції з родинної трансплантації. Документ покликаний подолати критичну ситуацію, що наразі існує у сфері трансплантації.

Причини кризи – несвоєчасна розробка та затвердження урядом необхідних для повної законності трансплантації підзаконних актів. Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко розповідає деталі:

«З урахуванням того, що з 1 січня набула чинності нова редакція закону, але уряд не зміг його реалізувати, не ухвалив підзаконні акти, не створив інформаційну систему тощо, питання трансплантації два місяці були заблоковані. Діяльність лікарів, які робили операції, за інформацією від правоохоронних органів, могла би розцінюватись як чорна трансплантація та порушення законодавства, в тому числі, Кримінального кодексу. Тому ми дуже боролись за цей законопроект». 

«По суті, ми виправляємо помилки уряду через його бездіяльність та рятуємо пацієнтів, які не можуть чекати. Лікарі не мають хвилюватися, можуть спокійно працювати, робити свою справу», – підсумовує парламентар.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини