Ірина Сисоєнко – уряду: «Займіться «швидкими»! Або дайте тел Кабміну замість 103».

Якщо Уряд не займеться проблемами екстреної швидкої допомоги, незабаром українці можуть забути номер 103, адже нікому буде приїжджати на виклик. Нині, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, через відсутність централізованого фінансування медичної сфери областям не вистачає коштів ані для закупівлі авто, ані для виплати працівникам законних надбавок, ані для ремонту приміщень обласних диспетчерських, зі стін яких часто-густо просто тече вода.

«За останні два роки в державному бюджеті не передбачено жодної копійки на централізоване фінансування служби екстреної медичної допомоги, – констатує народний депутат. – Усі ці видатки переклали на фінансування регіонів».

Відтак, за її словами, якщо у Київській області якось знайшлися кошти на закупівлю хоча би декілька нових автомобілів, то у Тернопільської немає ресурсів навіть на виплату передбачених законом надбавок працівникам екстреної медичної допомоги.

Говорячи про необхідні для порятунку галузі кроки, Ірина Сисоєнко акцентує: «Потрібно хоча б 3 мільярди гривень розподілити між областями України для закупівлі автомобілів екстреної медичної допомоги, виплати надбавок, ремонту приміщень. Це все мають бути дії Уряду на рівні державного бюджету».

Виходячи з цього, Верховній Раді необхідно приймати підготовлений народним депутатом законопроект щодо змін до держбюджету-2018 у частині фінансування «швидких».

Підсумовуючи Ірина Сисоєнко нагадує: «Екстрена медична допомога може знадобитись і будь-якому народному депутату, і представникам Уряду. Інколи можна просто не встигнути долетіти літаком до швейцарської чи німецької клініки».

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини