Ірина Сисоєнко: «Уряд має негайно дофінансувати медицину, а парламент – ухвалити медреформу»

Під стінами Кабінету міністрів та Верховної Ради триває акція протесту медичних працівників з усієї України. За словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч», заступника голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко, люди приїхали до центральної влади, бо уряд цього року критично не дофінансовує Фонд оплати праці медиків.

«Підвищення мінімальної заробітної плати без збільшення медичних тарифних розрядів призвело до того, що і медична сестра, і санітарка, і лікар, і сторож одержують майже однакову зарплату – 3 200 гривень, так звану зрівнялівку, – пояснює народний депутат. – Крім того, уряд просто фізично не надав кошти до державного бюджету на виплату обов’язкових надбавок медичним працівникам».

Ці проблеми, за словами Ірини Сисоєнко, існують з січня, а сьогодні заборгованість Кабінету міністрів перед працівниками галузі становить вже майже 4 мільярди гривень. Однак на цьому проблеми не завершуються, адже чимало політиків, котрі підтримують акції протесту, саботують ухвалення реформи охорони здоров’я у парламенті неготовністю приймати відповідний законопроект у другому читанні.

«До речі, у законопроекті про медичну реформу передбачені фінансові гарантії для медичних працівників та значне збільшення видатків на всю систему охорони здоров’я. Якщо він буде прийнятий парламентом, а уряд його виконуватиме, це покращить фінансове становище працівників галузі. Тож Прем’єр-міністр має негайно вирішити проблему та дофінансувати Фонд оплати праці медичних працівників, а парламент – негайно виносити на голосування та ухвалювати медичну реформу», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини