Ірина Сисоєнко: «Україні необхідна комплексна система реабілітації»

Сьогодні в країні відсутня комплексна система реабілітації, переконана народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко. Міністерства соціальної політики та охорони здоров’я одночасно мають одні і ті ж повноваження, реабілітацією військових займаються також госпіталі ветеранів війни та учасників АТО. Існує розгалужена мережа санаторіїв та профілакторіїв, але відсутність системи і координації зумовлюють неефективність використання коштів та низький рівень якості реабілітаційних послуг.

«Це призводить до того, що, до прикладу, спинальних хворих скеровують лікуватись водою до Моршина чи Миргорода. Зараз ми розуміємо, що реабілітація є вкрай важливою для учасників бойових дій, які повертаються зі Сходу. Питання психологічної та фізичної реабілітації військових, боротьба із постстресовим синдромом – це все має бути запроваджено на загальнодержавному рівні, щоб зменшити інвалідизацію. Але це питання є також надзвичайно важливим для громадян після інфарктів, інсультів, ДТП, травм. Система реабілітації в тій чи іншій мірі стосується кожного», – наголошує Ірина Сисоєнко.

Так, народний депутат стала ініціатором законопроекту №4458 «Про попередження інвалідності та систему реабілітації», який ще у квітні був зареєстрований у Верховній Раді, однак досі перебуває на розгляді комітету та не виноситься на голосування у зал парламенту.

«Цим документом ми відкриваємо можливість учасникам бойових дій та тисячам українських сімей одержувати якісну та високоспеціалізовану реабілітацію. Для цього ми вперше створюємо і вводимо у законодавство визначення реабілітаційної установи, відкриття реабілітаційних відділень при кожній лікарні, передбачаємо єдину державну програму з реабілітації та її відповідне фінансування, щоб на усіх рівнях завершувати увесь цикл медичних послуг відповідним видом реабілітації», – підсумовує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12920 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я