Ірина Сисоєнко розробила законопроект, який врегульовує поняття «лікарська помилка»

Коментуючи розповсюджену у ЗМІ інформацію про чергове кримінальне провадження стосовно лікаря, помилка якого, за версією прокуратури, призвела до смерті пацієнта в Одесі, народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко наголошує: 

«Це повідомлення підкреслює актуальність проблеми відсутності у чинному законодавстві поняття «медична/лікарська помилка» у взаємозв’язку з професійною відповідальністю медичних працівників».

Парламентар продовжує: «Здійснення медичної практики неминуче пов’язане з ризиком заподіяння шкоди життю та здоров’ю пацієнтів з огляду на об’єктивну неможливість повного запобігання несприятливим реакціям на медичне втручання, а також завжди наявної ймовірності випадкових лікарських помилок і упущень з боку медичного персоналу. 

Необережне або випадкове спричинення шкоди здоров’ю або життю пацієнта хоч і вкрай небажана, проте характерна ознака медичної діяльності. Апріорі, навіть за умов винятково якісного, у вищому ступені кваліфікованого лікування, лікар не завжди може гарантувати сприятливий результат медичного втручання». 

При цьому, шкода, заподіяна життю та здоров’ю пацієнта при здійсненні професійної діяльності, може характеризуватись як ненавмисна, випадкова, непередбачувана, ймовірна. 

Як відомо, лише 20% помилок медичного персоналу зумовлені особистими рисами, наприклад, низькоюкваліфікацією. Водночас причинами 80% помилок є рівень організації лікувально-діагностичного процесу, медичних технологій, забезпеченості медичним обладнанням, реактивами, розхідними матеріалами тощо. В медицині критичних станів до цього додається природна втомлюваність персоналу при цілодобовому режимі чергування.

Ірина Сисоєнко продовжує: «Медичні працівники повинні нести відповідальність не за лікарську/медичну помилку, а за шкоду, заподіяну пацієнту внаслідок цієї помилки. Саме тому так важливо запровадити в Україні страхування професійної відповідальності медичних працівників з обов’язковим визначенням «медичної/лікарської помилки» як дієвого механізму захисту пацієнтів, так і медичних працівників». 

Відповідний проект закону вже розроблений народним депутатом. Нині документ розглядається іноземними експертами на відповідність міжнародним правовим актам, зокрема директивам Європейського Союзу.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини