Ірина Сисоєнко: «Реформа медицини має бути проголосована у четвер»

Протягом минулого тижня тривали засідання робочої групи щодо опрацювання пропозицій до законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» № 6327.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, до законопроекту було подано майже 900 поправок, і найбільша кількість — поправки та конкретні пропозиції саме її авторства.

«Окрім роботи з членами робочої групи в комітеті, поправки конструктивно та плідно опрацьовувалися із представниками Міністерства охорони здоровʼя. Маю надію, що Комітет, так само як і робоча група, підтримає їх, а парламентський зал проголосує. Зі свого боку я зробила все можливе, аби цей законопроект був проголосований», – зазначає Ірина Сисоєнко.

Водночас народний депутат наголошує, що остаточне рішення комітету буде залежати від депутатів, які не брали участі в засіданнях робочої групи:

«Чи підтримають вони всі ті напрацювання, які були зроблені членами робочої групи? Закликаю колег підтримати законопроект та дати йому шанс вийти в зал на голосування вже наступного четверга».

Нагадаємо, поправки народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко до законопроекту про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів стосувалися наступного:

– Повного виключення питання співоплати. Це означає, що всі кошти, які є в Державному бюджеті, мають іти кожною копійкою на оплату медичних послуг та лікарських засобів для громадян.

– Законопроектом Міністерства пропонувалося оплачувати тільки екстрену, первинну та паліативну медичну допомогу. Ірина Сисоєнко наполягла, щоб за рахунок державних коштів оплачувалися також вторинна та високоспеціалізована медична допомога, медична реабілітація. У тому числі, оплаті підлягатимуть і пологи.

– Повної заборони Національній службі здоровʼя не укладати договори про медичне обслуговування за програмою медичних гарантій з лікувальними закладами, які подали заяву про укладення такого договору. Таким чином, місцеві лікарні, районні лікарні повинні мати такий договір, і всі громадяни гарантовано одержать медичну допомогу у тих закладах, в яких звикли обслуговуватися.

– Прав пацієнтів на безоплатне отримання послуг з медичного обслуговування за програмою медичних гарантій – це програма, яка буде визначати обсяг та перелік видів медичних послуг і лікарських засобів, за які буде платити повністю держава для кожного громадянина, і ця програма буде затверджуватися разом з тарифами щороку в Державному бюджеті України.

Також передбачено можливість вибору лікаря пацієнтом та те, що отримані медичні послуги та лікарські засоби мають бути належної якості тощо.

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини