Ірина Сисоєнко: «Пріоритет влади – не покращення здоров’я людей, а каральні функції держави»

Кажучи про представлення медичної галузі у проекті державного бюджету на 2018 рік, прийнятому парламентом у першому читанні, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко наголошує, що передбачених на медицину коштів недостатньо ані на зарплату медикам, ані на розвиток медичної допомоги.

По-перше, зауважує Ірина Сисоєнко, знову жодної копійки в документі не передбачено на фінансування програми розвитку екстреної медичної допомоги. «У той же час, – акцентує вона, – по всій Україні на 60-70% зношений автопарк машин, а багато областей навіть на 50% не забезпечені машинами для «швидкої». Якщо ж машина екстреної допомоги своєчасно приїжджає за викликом, і у лікарів в машині є медичне обладнання і необхідні ліки, людину після інсульту, інфаркту, травми вдається врятувати. Бо поки що, згідно із статистикою, 70% громадян помирає на догоспітальному етапі».

По-друге, у бюджеті знову недофінансована медична субвенція, передбачена на зарплати медикам. Уже цього року, розповідає Ірина Сисоєнко, заборгованість уряду перед працівниками галузі становить майже 4 мільярди гривень, тому важливо, аби у 2018-му ці кошти були виділені додатково.

Крім того, наполягає народний депутат, уряд повинен збільшити медичні тарифні розряди, адже без цього і медична сестра, і санітарка, і лікар, і сторож одержують майже однакову зарплату.

По-третє, не вистачає 1 мільярда гривень для первинної медичної допомоги: «МОЗ всім розказало, що буде на одну людину 375 гривень, але фізично цих коштів немає».

У результаті такої політики, підкреслює народний депутат, по-перше, уряд ризикує позбавити Україну найкращих медичних працівників, по-друге – людей права на якісну та доступну медицину.

«Це якась антилюдська позиція щодо медицини. Більше медиків буде звільнятися, їхати за кордон, працювати не за фахом. Громадяни не зможуть отримувати якісну та доступну медичну допомогу, і смертність у державі буде рости з шаленою швидкістю. Дуже сподіваюся, що Прем’єр-міністр та уряд внесуть відповідні зміни до другого читання», – підсумовує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини