“Через “зрівнялівку” і лікар, і сторож, отримують однакову зарплату. Якщо Мінфін не виправить цього, українців не буде кому лікувати”, – Ірина Сисоєнко

Сьогодні під стінами українського уряду зібралися медичні працівники, котрі наголошують: державний бюджет на 2017 рік практично залишив їх без заробітної плати. Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко підкреслює: «Збільшення мінімальної зарплати до 3 200 гривень призвело до того, що саме для медичних працівників було збережено тарифну сітку, яка становить 1 600 гривень. У результаті майже однакову зарплату одержує і фельдшер невідкладних станів, і медична сестра, і лікар, і сторож. Так звана зрівнялівка призводить до того, що сьогодні медичні працівники залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Ми наголошуємо на тому, що необхідно негайно внести зміни до державного бюджету, збільшити його та надати 3 мільярди гривень медичної субвенції на всі регіони України, щоб медичні працівники мали можливість отримати те, що їм належить за законом – надбавку за вислугу років, за стаж роботи, за особливі умови праці для лікарів екстреної медичної допомоги».

Нині ж, продовжує народний депутат, медичні сестри стаціонару звільняються та йдуть працювати прибиральницями у комерційні установи, тому що там вдвічі більша заробітна плата.

Слова Ірини Сисоєнко підтверджує представник професійного Союзу захисту прав медичних працівників Роман Деркач. Він зауважує: «Катастрофічна ситуація склалася в лікарнях та науково-дослідних інститутах. Через дефіцит заробітної плати ми втрачаємо висококваліфікованих спеціалістів, які надають допомогу населенню України. Ми втрачаємо кадри, які охороняють здоров’я громадян України».

Звертаються до влади і медичні працівники Житомира. «Країна починається з життя, здоров’я і освіти. І якщо сьогодні влада повертається спиною до охорони здоров’я, скажіть, будь ласка, яке майбутнє чекає нас в державі?» – запитують вони. І додають: «Шановні представники уряду, шановні народні депутати, якщо вже медики виходять на вулицю, це крик душі, це край. Будь ласка, зверніть на нас увагу, тому що завтра, відверто, не буде ні лікаря, ні медсестри, які надаватимуть фахову медичну допомогу».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини