Ірина Сисоєнко: «Маємо запобігти розчаруванню у медичній реформі. Справа – за урядом»

З 1 липня в Україні стартує медична реформа, і вже майже 10 мільйонів людей уклали декларації зі своїми лікарями первинної ланки. Відповідно, акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, ці люди очікують, що лікарі з 1 липня одержать кошти за новим законом. 

Однак постановою уряду було визначено, що кошти одержать лише ті медичні заклади, які місцева влада реорганізувала в комунальні неприбуткові підприємства. 

Таким чином, за словами народного депутата Ірини Сисоєнко, «був грубо порушений закон, яким визначено, що Нацслужба здоров’я зобов’язана укласти договiр з кожним медичним закладом – незважаючи на те, чи то бюджетна установа, чи то комунальне підприємство».

«Станом на зараз, таких в Україні всього 149, – розповідає Ірина Сисоєнко. – Не всі лікарі працюють на комунальних неприбуткових підприємствах. Місцева влада мала би реорганізувати всі центри ПМСД в комунальні неприбуткові підприємства, підготувати їх до одержання цих коштів, але цього не зробила». 

Народний депутат зауважує: «Бюджетні установи залишаться на субвенції, це 240 гривень на одну людину, а людина, яка уклала декларацію, думає, що її лікар, котрий працює в державній установі, отримує вже новий коефіцієнт. Тобто, це може бути 8 мільйонів розчарувань у всій Україні». 

Більш того, крайнім в цій ситуації буде саме лікар, якого звинуватять в тому, що він у форматі нової реформи не може вирішувати всі питання, на які розраховує пацієнт першого рівня. 

Ірина Сисоєнко наголошує: «Перед інформаційною кампанією з пацієнтами уряд мав би запустити інформаційну роботу з місцевою владою, перевірити роботу медичних закладів, чи уклали вони декларації зі Службою здоров’я, перевірити, чи справді медичні заклади, які уклали ці декларації, одержать це фінансування, і лише тоді закликати людей підписувати декларації. А зробили все навпаки. Я вважаю, що уряд не може зараз довести до того, що з’явиться розчарування ще й у медичній реформі. Ми маємо цьому запобігти».

Відтак, «Самопоміч» вимагає, по-перше, розширити термін, коли можна укладати договори між медичними закладами та Національною службою здоров’я. Ірина Сисоєнко аргументує: «Вони поставили лише дві дати – до 5 червня або 15 серпня, і більше вже не можна. Відповідно, цього року вже не буде фінансування». 

По-друге, Кабмін має негайно зібрати мерів міст та пояснити їм, що підготовка медичних закладів до початку медичної реформи – це їхні повноваження. По-третє, треба зробити все можливе, щоб надії десяти мільйонів людей на одержання їхніми лікарями коштів цього року, справдилися.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини