Ірина Сисоєнко: «Китай більше зробив для нашої екстреної медичної допомоги, ніж Кабмін»

За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, Кабінет Міністрів знищує службу екстреної медичної допомоги нашої держави, ігноруючи потреби галузі. Незважаючи на те, що в квітні було створено робочу групу, аби підготувати зміни до державного бюджету щодо фінансування державної програми екстреної медичної допомоги та негайно вирішити проблеми сфери, проекту досі немає. Відтак, фінансові проблеми залишаться невирішеними щонайменше до вересня.

Ірина Сисоєнко акцентує: «Держава не виконує свій обов’язок, нехтуючи державним фінансуванням програми екстреної медичної допомоги. Це ж як потрібно не поважати громадян своєї держави, щоб службу, від якої залежить життя та здоров’я кожного українця, другий рік фінансувати на нуль гривень?!»

За словами народного депутата, поки Кабмін зволікає з вирішенням цих проблем, смертність в Україні в багато разів перевищує смертність в європейських державах, а водії, фельдшери, лікарі бригад екстреної медичної допомоги звільняються. «Вони не можуть вижити на мінімальну зарплату, – пояснює Ірина Сисоєнко. – Таких низьких зарплат немає в жодній державі світу. Лише Україна так принизливо ставиться до тих, хто рятує та зберігає життя».

Врешті, у результаті обговорень з представниками профспілок, керівниками центрів екстреної медичної допомоги, було підготовлено резолюцію, яку підписали керівники центрів екстреної медичної допомоги всієї України. Мова там, по-перше, про необхідність підвищення тарифних медичних розрядів. По-друге, дуже важливим є вирішення проблеми незабезпеченості автотранспортом. Ірина Сисоєнко підкреслює: «Усі українці бачать, в якому жахливому та зруйнованому стані знаходяться відділення лікарень по всій Україні, які більше нагадують тюрми, ніж медичні заклади».

«Також, – продовжує вона, – якщо питання заробітних плат не буде найближчим часом вирішено, скоро не буде кому приїжджати на виклики до пацієнтів. Це розуміють майже всі. Навіть Китай подарував Україні п’ятдесят машин екстреної медичної допомоги, чим, по суті, зробив набагато більше для Україні в питаннях екстреної медичної допомоги, ніж уряд нашої держави».

Підтримують позицію Ірини Сисоєнко представники галузі. Наприклад, директор Донецького центру екстреної медичної допомоги пан Ігор розповідає: «Ці дії негайно треба впроваджувати в життя. Кожного дня кількість наших співробітників скорочується. Мотивувати своїх працівників мінімальною заробітною платнею нам стає все важче й важче».

Паралельно керівник Запорізького центру екстреної медичної допомоги пан Костянтин робить акцент: «Необхідна державна підтримка тих проблем, які на сьогодні є. Наприклад, транспорт. Менш як половина транспорту, який сьогодні їздить на виклики, відповідає нормативам». За його словами, нині, перш за все, необхідно виконання закону про екстрену медичну допомогу 2012 року.

«Що відбувається з виконанням закону про екстрену медичну допомогу? – підсумовує Ірина Сисоєнко. – На жаль, його не виконують. Замість цього вся Україна обговорює концепцію уряду про реформу екстреної медичної допомоги. Але концепція не має жодного нормативного значення, і ми забалакуємо всі проблеми».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини