Ірина Сисоєнко: «Коли буде розблоковано питання трансплантації?»

В Україні не працює система трансплантації, – наголошує Ірина Сисоєнко, депутат «Самопомочі».

«Декілька дітей чекають на порятунок свого життя, їм має бути зроблена родинна трансплантація печінки, нирок, але, на жаль, лікарі через те, що існує законодавчий колапс, бояться заходити в операційні, щоб потім їх не називали «чорними трансплантологами» і щоб щодо їхньої діяльності з порятунку життя людей не порушували кримінальні справи».
 
А все через те, що від 1.01.2019 через бездіяльність і халатність уряду в Україні заблоковано проведення операцій з трансплантації. Парламент торік ухвалив новий закон, який мав би запрацювати з 1 січня, але уряд не підготував механізми реалізації цього закону, і з 29 підзаконних актів всього-на-всього ухвалили ОДИН. Ця юридична колізія може коштувати життя пацієнтам.
 
На годині запитань до уряду Ірина Сисоєнко поцікавилась, чому ані керівництво Міністерства охорони здоров’я, ані Прем’єр-міністр не приходили у парламент і не просили виправити цю ситуацію та негайно не проголосувати за відтермінування дії цього закону? 
 
Як виявилось, перший віце-прем’єр Степан Кубів про проблему знає. Ба більше – саме питання він вже вдруге чує і вважає його правильним. Зрештою, Кубів заявив, що запитання Ірини Сисоєнко вважатиме депутатським запитом від фракції «Самопоміч» і просить Міністерство охорони здоров’я дати конкретну відповідь упродовж 10-ти днів, як того вимагає процедура.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини