Ірина Сисоєнко: «Децентралізація має відбуватися в інтересах українців, а не всупереч»

Нині в Україні триває децентралізація, яка, на жаль, подекуди відбувається з порушеннями. Недоліки, за словами народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, часто виникають через недостатнє врегулювання питання на законодавчому рівні. Одна з таких проблем сформувалась у Білій Церкві Київської області.

Так, розповідає мер міста Геннадій Дикий, на погодженні в Київській обласній державній адміністрації лежать документи про об’єднання Шкарівської громади. Він зауважує: «Село Шкарівка знаходиться на відстані 8 кілометрів від Білої Церкви та межує з містом. Під час формування сільських, селищних та міських рад у 1995 році сталося так, що на сьогодні близько 50 тисяч мешканців Білої Церкви фактично знаходяться в межах Шкарівської сільської ради».

Відтак, у разі узгодження такого об’єднання 50 тисяч мешканців Білої Церкви опиняться в Шкарівській об’єднаній громаді. «Ми проводили попереднє опитування, і мешканці цих мікрорайонів категорично заперечують таке об’єднання, – підкреслює Геннадій Дикий. – Тому я просив би і народних депутатів, і уряд прийняти відповідні законодавчі акти, щоб вирішити цю проблему».

Об’єднання, певні політики, має відбутися навпаки – Шкарівка має приєднатися до Білої Церкви.

Аби схожі ситуації не повторилися в інших регіонах, Ірина Сисоєнко закликає колег-народних депутатів внести зміни до чинного законодавства та прийняти законопроекти, що стосуються децентралізації та уже подані до Верховної Ради. Мова про документи 6403, 5253, 6743, 6466.

«Децентралізація має відбуватись виключно з урахуванням прав населення, а не всупереч їм та не з порушенням прав людей», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини