Ірина Сисоєнко: «Держава має оплачувати лікарням за якість та кількість наданої допомоги пацієнтам»

Комітет з питань охорони здоров’я на засіданні в п’ятницю рекомендував парламенту підтримати законопроект #2309а-д про автономізацію медичних установ, який понад півроку тому було прийнято в першому читанні. Документ, зазначає заступник голови  Комітету та народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко, передбачає фінансування власне медичних послуг, що надаються пацієнтам, а не утримання приміщень лікарень, як відбувається нині. Лікарні зараз не борються за пацієнта, не зацікавлені покращувати якість медичних послуг, це жодним чином не відображається на коштах, що вони одержують. Як результат, пацієнт не завжди задоволений, люди купують з кишень все необхідне для медичної послуги (ліки, розхідні матеріали).

Народний депутат зауважує: “Автономізація – це перехід медичних установ з бюджетних у некомерційні підприємства. Це дасть можливість головним лікарям мати фінансову і господарську самостійність та планувати свої видатки, виходячи з потреб лікарні. А якщо головні лікарі будуть неефективні або зловживатимуть своїми правами, їх будуть контролювати спостережні ради, що будуть створені при кожній лікарні. Ідея полягає в тому, щоб виділяти державні кошти не на заклади, а на конкретні медичні послуги, які ці заклади будуть надавати. Це означає, що гроші в лікарню надходитимуть лише тоді, коли якість її послуг буде високою, і люди захочуть в ній лікуватися. Тож у випадку ухвалення автономізації на державному рівні, ми станемо свідками конкурентної боротьби за кожного пацієнта, який буде приносити реальний дохід».

Нині ж, додає Ірина Сисоєнко, українці платять за медичну допомогу двічі – під час сплати податків та купуючи ліки у лікарнях. «Ці принципи вже давно потрібно було змінювати. Держава має забезпечити  пацієнту гарантований рівень медичної допомоги за кошти державного бюджету», – акцентує народний депутат.

Однак, незважаючи на це, перспективи прийняття законопроекту в другому читанні опинилися під загрозою через відсутність кворуму в Комітеті з питань охорони здоров’я. Більшість необхідна, аби рекомендувати парламенту підтримати законопроект.

«У п’ятницю відбулося засідання Комітету з питань охорони здоров’я, на якому ми дуже боролись, аби був кворум, якого не було два попередніх засідання. Врешті ми проголосували цей законопроект в Комітеті та розраховуємо винести його на голосування наступного пленарного тижня», – підсумовує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12922 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я