Ірина Подоляк: «Необхідно приймати комплексний проект закону про державну мову #5670»

Верховна Рада ухвалила сьогодні законопроект #5313, який передбачає, що частка українського мовлення для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення має становити не менше 75% у проміжках часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк так коментує прийняття документа: «Чи цей закон потрібен? Звичайно, потрібен. Ми, українці, вдячні і за цей мінімум, який маємо. Однак, на моє глибоке переконання, закон незначно покращить кількість звучання української мови у телеефірах».

Вона пояснює: «Наприклад, політичне ток-шоу, яке починається до 22 години та триває дві години. Ведучий розмовлятиме українською мовою, а наші колеги з Опозиційного блоку, які братимуть участь у програмі, будуть розмовляти мовою, якою захочуть. Але ці дві години вважатимуться такими, що виконані українською мовою, хоча нею говоритимуть тільки ведучі. Тому це вже не 75%».

Відтак, переконана Ірина Подоляк, парламенту необхідно приймати системний комплексний громадський проект закону про державну мову #5670, який системно і комплексно вирішує питання застосування, використання і розвитку державної мови в Україні.

«З цим документом зараз відбуваються надзвичайні маніпуляції. Ряд депутатів Верховної Ради уже шкодують, що не підписали його, і тепер вони створюють чергові робочі групи, щоб цю тему заговорити, відкладати в часі та не приймати закон. Однак, на наше глибоке переконання, і суспільство, і громадські діячі не дадуть парламенту відступити», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини