Ірина Подоляк: «Красивими словами культурну спадщину не збережеш»

У квітні у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання на тему: «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні».

Відповідне рішення ухвалили народні депутати у вівторок, 8 лютого.
Такі заходи потрібні, певна народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк, аби Україна не втрачала своє унікальне обличчя. За її словами, нині в Україні проблема, пов’язана з охороною пам’яток культурної спадщини, є критичною.

Народний депутат аргументує: «Ми знаємо, що існують величезні колізії між законом про охорону пам’яток культури та законом про регулювання містобудівної діяльності. Ми знаємо ті великі проблеми і кризи, учасником яких є громадськість в історичних містах України, де ведеться хаотична забудова, руйнується ландшафт міст, руйнуються пам’ятки. Ми знаємо, яка величезна проблема пов’язана з хаотичною діяльністю компаній, які займаються зовнішньою рекламою, що практично знищує обличчя українських міст. Ці всі проблеми є великим і важким вузлом, який ми повинні будемо розв’язати».
Тут, за словами політика, важливою є діяльність правоохоронних органів, адже 60% цих проблем можна було б вирішити, якби правоохоронна система працювала, а суди не були продажними.

Ще одна актуальна проблема, продовжує Ірина Подоляк, це фінансування. Депутат певна: «Охороняти нашу матеріальну та нематеріальну культурну спадщину потрібно не красивими словами, потрібні фінансові вливання держави, якщо це, звісно, є елементом державної політики.
Кількасот мільйонів, які передбачені в бюджеті на 2018 рік, оголошений роком охорони культурної спадщини, на жаль, жодним чином не вирішують цю проблему. Ми знаємо, що міста залишені один на один з фінансовими викликами щодо реконструкції, реновації, реставрації історичних пам’яток».

«Міста, які мають велике ядро історичного спадку, передовсім архітектурного, мусять розробити або держава мусить допомогти їм розробити інтегровану концепцію розвитку історичних міст, бо сучасні міста – це не музеї, і це очевидно. Будівлі руйнуються, нові будівлі будуються, люди живуть, розвиваються, і це треба враховувати», – підсумовує Ірина Подоляк.

Ірина Подоляк
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини