Ірина Подоляк до Прем’єр-міністра: «Потребуємо Вашого втручання, бо маємо проблеми із вирішенням питання зі сміттям на регіональному рівні»

Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк на засіданні Кабінету міністрів звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з низкою вимог.

По-перше, зважаючи на те, що Прем’єр-міністр вже двічі довів, що має реальний вплив на те, аби полігони України оплатно приймали ТПВ від Львова, народний депутат звернулася до глави уряду із проханням запропонувати місту на час побудови сміттєпереробного заводу альтернативні, резервні полігони, угода на використання яких могла би бути підписана не на місяць, а, як мінімум, на два роки.

«Наприкінці січня цього року Львівська обласна державна адміністрація запропонувала Львову ділянку під полігон для твердих побутових відходів (ТПВ), а також побудову сміттєпереробного комплексу, яка, за інформацією підприємства «Гірхімпром», не відповідає державним будівельним нормам. Більш того, уже через три дні після цього рішення Львівська ОДА вустами свого голови сказала, що виступає категорично проти того, аби на цій ділянці розміщувався полігон ТПВ. Важливо, що саме після закриття державою Грибовицького сміттєзвалища фізично немає місця, куди щодня, до того часу, поки буде побудований сміттєпереробний завод, можна вивозити сміття. Саме цим спричинена та катастрофічна ситуація, яка існує сьогодні», – зазначила народний депутат.

По-друге, у Львові вже збудована італійською компанією пресувальна станція, однак її робота сьогодні заблокована: «При її швидкому запуску місто зможе в три-чотири рази зменшити об’єми того сміття, яке щоденно продукується. Ми потребуємо Вашого втручання, тому що маємо з цим проблеми на регіональному рівні».

По-третє, прем’єра просять доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України невідкладно завершити експертну оцінку кредитної програми Європейського інвестиційного банку, яка передбачає фінансування комплексного вирішення питання ТПВ у Львові. Станом на сьогодні вона триває вже півтора року. А також «Самопоміч» просить на засіданні Координаційного комітету ухвалити рішення про затвердження проектів поводження з ТПВ у рамках цієї програми, в тому числі, й у Львові.

object(WP_Term)#12932 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини