«Індексація пенсій від Порошенка – це прямий  підкуп виборців», – Роман Семенуха

Підвищені  виплати пенсіонерам у березні та квітні є нічим іншим як підкупом людей. Про це заявив народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Йдеться про заяву Петра Порошенка щодо погашення боргу перед пенсіонерами за непроведену індексацію у  2015-2016 роках.

«Питання пенсійного забезпечення не входять до компетенції Президента, – зазначив Роман Семенуха. – Але на Банковій цим не переймаються і заради майбутніх рейтингів вирішили застосувати практику ручного управління коштами платників податків. А саме: в березні і квітні  виплатити по 1200 гривень деяким категоріям пенсіонерів».

Йдеться про пенсіонерів, які мають пенсію розміром до 1600 грн  та трудовий стаж від 20-25 років.  Ресурсом для цього стануть гроші, що надійдуть до ПФУ в результаті  розмитнення авто з єврономерами на пільгових умовах. Таких машин було розмитнено понад 130 тисяч.

«Такі виплати – аж ніяк не підвищення пенсій, а одноразова подачка людям під час виборчих перегонів, аби обратися на другий термін, – коментує народний депутат. – Відбувається це у той час, коли  ми маємо колосальну проблему з дефіцитом Пенсійного фонду, який заборгував станом на лютий Держказначейству 53 мільярди гривень».

Нагадаємо, ще у 2015 році частка фінансування ПФУ із державного бюджету становила 99 мільярдів грн, у 2017 уряд обіцяв в рамках бюджетної резолюції  три роки утримувати її на межі 139 млрд грн і поступово знижувати, але вже сьогодні, після пенсійної реформи Гройсмана, вона зросла до 167,5 млрд грн.

І цілком ймовірно, що це не остаточна сума. Наприклад, весь минулий рік на покриття дефіциту ПФУ в бюджеті було заплановано і виділялось 139,3 млрд грн. Але за три тижні до кінця 2018 року Кабмін вніс зміни до бюджету і сума зросла до 150 млрд грн.

Народний депутат впевнений:  якщо Президенту і хотілось усунути недоліки системи пенсійного забезпечення, варто було б почати з ініціювання законопроекту щодо пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Пенсії цим людям мають обчислюватись справедливо, але  згідно із законом.

«Пенсії мають бути підвищені, але це має бути зроблено послідовно, збалансовано із зростанням економіки. І головне –  на постійній законодавчій основі, а не в ручному режимі уряду чи Адміністрації Президента», – підкреслив депутат.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини