Ігри з Податком на виведений капітал

Раніше скасуванню податку на прибуток «заважав» екс-Міністр фінансів Данилюк. Принаймні, за офіційною версією, провина покладалась на нього. Оксана Маркарова, яка його замінила на цій посаді, вирішила спочатку «розібратись», щоб зважено підійти до бюджету. Все літо працювала робоча група при Мінфіні, яка мала перевірити цифру можливих втрат і погодити компенсатори. Наближається 15 вересня – дед-лайн подання Урядом бюджету-2019 до Ради. Що чекає підприємців в ньому?

Новоспечена мінфінівська група дивувала з самого початку: для чого рахувати те, що вже кілька разів було пораховано? Адже раніше Мінфін з МЕРТом порахували та оцінили втрати бюджету в перший рік на рівні 26-30 млрд. грн. Робоча група почалась з того, що Мінфін раптом заявив суму в 52 млрд, та ще й по-іншому став рахувати надходження. (Деталі тут  і тут). 

А минулого тижня, напередодні подання державного бюджету, з’ясувалося найцікавіше – всі запропоновані компенсатори вже розібрали для латання поточних дірок бюджету, а на запровадження податку на виведений капітал нічого суттєвого не залишилось. Про озвучений Урядом план збору 100 додаткових мільярдів від схем на митниці до кінця року, якось Уряд забув або збирається їх в останні дні цього року «подеребанити»)))) 

В наступному році мабуть так несамовито боротися із схемами на митниці влада не планує, або планує, та не знає, як підрахувати план)))

Ясно одне: витрати на думку влади вже порізані, компенсатори розібрані. Для податку на виведений капітал очевидно нічого не залишилось.

Ця ситуація дуже нагадує ситуацію переговорів з МВФ. Більше року не отримуємо заплановані транші через відсутність відчутних реформ – не створена фінансова поліція, реформа митниці не розпочата, по ринку землі навіть моделі влада не надала, і тепер єдине, що швидко може зробити Уряд – це підняти тарифи на газ.

І з ПнВК те саме: влада затягувала, підкилимно пручалась, дотягли до останнього, а тепер будуть розводити руками, що компенсаторів не вистачило. А вони ж так хотіли, так намагались, так обіцяли, і не вийшло їм.

Якби Банкова і Уряд думали про інтереси країни, а не про вибори, то все розвивалось би інакше. А поки вони ставлять один одного на розтяжки, держава втрачає майбутнє!

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13150 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13151 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті