Ігор Діденко: «Щодня в Україні 12 людей гинуть на дорогах. Це можна зупинити»

Сумну дорожню статистику депутат від «Об‘єднання «Самопоміч» озвучив, представляючи цілий комплекс заходів з посилення безпеки на автошляхах. Діденко уточнює: «Кожного дня 12 людей гинуть на дорогах.

Чому вони гинуть? 40% – це перевищення швидкості, 20% – це порушення правил переїзду перехресть і 8% – це п‘яні за кермом. Що потрібно робити? Потрібні закони, і цей закон потрібен, але він сам працювати не буде».

Комплекс складається з кількох законопроектів. Перший пункт – контроль. Ігор Діденко наголошує: «Хто буде контролювати на дорогах виконання закону? Ніхто. Поліція, яка сьогодні займається контролем дорожньої безпеки, не має відповідно обладнаних автомобілів. Ми не маємо дорожньої поліції. Тому прошу голову Верховної Ради розглянути в залі законопроект 7286, який додає елемент контролю водіїв на дорогах».

«Також, якщо ми розглянемо приклад літаків, то в  літаках всі пристебають паски. А чому їх не пристебають в машинах? Тому що немає контролю. Відповідно, слід повернутися до контролю поліцією виконання правил дорожнього руху на дорогах».

«Друге питання – бюджетні кошти. Ми багато говоримо про безпеку, про порятунок життя людей, але наша країна до цього часу не виділила жодної копійки на безпеку дорожнього руху. Тільки завдяки цьому парламенту ми маємо 5% дорожнього фонду на заходи з безпеки дорожнього руху, які чітко прописані в затвердженій урядом державній програмі. Бюрократичні процедури затримують спрямування цих коштів на програму дій з безпеки дорожнього руху. Ми зараз маємо в бюджетному комітеті постанову, яка розблокує ці гроші. Тому я порошу колег це зробити, розблокувати кошти на автоматичну фіксацію, на підсвічування пішохідних переходів і на інші важливі заходи, серед яких і комплектація обладнанням лікарень біля доріг для надання швидкої допомоги постраждалим в ДТП.

«Третє – локалізація відповідальності за безпеку дорожнього руху. Нам Світовий банк, Європейський союз, країни, які професійно займаються безпекою дорожнього руху, пропонують консолідувати заходи з безпеки в окрему державну інституцію. Цей законопроект 8216 у нас в транспортному комітеті знаходиться, і його треба розглянути в залі. І підходити до безпеки дорожнього руху комплексно і професійно».

«Закони мають працювати. В цьому залі в 2015 році був ухвалений законопроект про автоматичну фотофіксацію перевищення швидкості, але вона не працює, тому що закон має недоліки.  Сьогодні урядом підготовлений законопроект, в якому є чітке розподілення коштів від штрафів за перевищення швидкості, 50% яких спрямовується на заходи державної програми  з безпеки дорожнього руху, інші на поліцію та власників доріг. Ухвалення цього закону буде сприяти зменшенню смертності на дорогах майже на 30% завдяки системі автоматичного контролю швидкості. Ми маємо бути відповідальними перед суспільством та робити все для безпечного життя наших громадян, які автоматично стають учасниками дорожнього руху, коли виходять зі своїх помешкань на дороги міст та селищ».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини