Гримаси олігархічного феодалізму у сьогоднішній Україні

Життя і долі простих людей для «хазяєв жизні» нічого не значать, якщо на цьому можна заробити пару мільярдів.

ДТЕК вкотре зірвав запуск 10-го енергоблоку Придніпровської ТЕС зі встановленим електрофільтром. Електростанція продовжує труїти Дніпро шкідливими викидами.

Нагадаю, це не вперше і не вдруге, коли дітище Рината Леонідовича «забуває» про власні обіцянки щодо екології.

Раніше ДТЕК вже «забував» про свої приватизаційні екологічні зобов’язання. А, власне, електрофільтр на 10-му блоці мав запрацювати ще до 31 грудня 2018 року відповідно до Висновків Оцінки впливу на довкілля, підготовлених під егідою Мінприроди.

Проте обіцянки про 31 грудня 2018го плавно перетекли у обіцянки про 28 лютого 2019го.

Сьогодні 1 березня, але прес-служба ДТЕКу мовчить. А труба ТЕС, звідки має йти очищений дим з електрофільтру (друга ліворуч) зрадницьки бездіє на фоні труб інших енергоблоків.

Так, в роботі на Придніпровці зараз енергоблоки, які викидають тони шкідливої сажі, що осідає в легенях мешканців мільйонного міста.

А власнику ДТЕКу знову не вистачило чогось, щоб виконати свої екозобов’язання. Чи то часу, чи то грошей, чи то совісті.

Розумію Рината Леонідовича. Як на цих українців знайти гроші, час і совість, коли за зароблені на «Роттердамі плюс» мільярди треба пачками купувати обленерго та будувати найбільші в регіоні вітрові і сонячні електростанції.

Нові бізнеси принесуть Ринату Леонідовичу нові мільярди на нових схемах. А що принесе екомодернізація Придніпровської ТЕС? Тільки зайві витрати.

Така ваша логіка, Ринате Леонідовичу?

Тому і фінансує ДТЕК екологічні заходи за остаточним принципом, якщо взагалі фінансує. Тому і вимушені Дніпряни десятиліттями вдихати і пити неочищені відходи Придніпровської ТЕС.

Миритися з цим ми не збираємося.

І хай робота Державної екологічної інспекції нас не обнадіює (подивіться відповідь інспекції на моє звернення – якийсь набір фраз замість того, щоб піти на перевірку і розібратися, чому зривається встановлення електрофільтру), ми твердо налаштовані додавити ДТЕК. Фільтр буде встановлено.

Якщо ДТЕК не боїться беззубу Екоінспекцію, боятиметься активістів з Save Dnipro і гніву людей.

ДТЕК має чітко усвідомити – українці мають природне закріплене в Конституції право дихати чистим повітрям і пити чисту воду. І за це право є кому боротися

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті