«Гроші, яких бракує на пенсії і субсидії, заховані на митниці і офшорах», — Острікова

Незбалансований урядовий бюджет-2019 року знову не дружній до малого і середнього бізнесу. Саме на плечі підприємців ляже податковий тягар, каже народний депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова.

«Уряд закладає збільшення надходжень від податку на доходи фізосіб. Це при тому, що фактичні збори цього року такі ж, як і  план, ніщо не мало б передбачати збільшення. Це означає, що уряд наступного року збирається оподатковувати ширше коло осіб».

На практиці це будуть численні перевірки від Держпраці на підприємствах, здебільшого малого і середнього бізнесу. Перевіряльники вимагають надати їм перелік документів, шукатимуть неоформлених працівників, часто без достатніх правових підстав цивільно-правові угоди  з фізичними особами-підприємцями перекваліфіковують у трудові відносини і нараховують мільйонні штрафи.

При цьому, великий бізнес житиме так само добре, які і зараз, каже Острікова. «Якщо ми подивимось в надходження від податку на прибуток, то тут уряд не збирається змінювати цей податок на податок на виведений капітал. Тому що великий бізнес сьогодні має великі балансові збитки, якими зменшує оподатковуваний прибуток, часто використовуються офшорні схеми, у великого бізнесу є всі інструменти, щоб мінімізувати або ухилятись  від сплати податку на прибуток».

І змінювати цей дисбаланс уряд не збирається.

«На жаль, в бюджетному пакеті, в змінах в податковий і бюджетний кодекс і законі про бюджет урядом і владою не подано антиофшорних законів, так званого плану дій  BEPS, які перекриють ті можливості виведення коштів за кордон. А це – близько 10 млрд доларів щороку».

Острікова нагадала і гучну обіцянку Гройсмана перекрити схеми на митниці і до кінця року зібрати додатково 100 млрд від цього.

«Схеми досі працюють, надходжень у 100 млрд гривень ми так і не побачили. Натомість наступного року уряд закладає збільшення митних платежів лише на 40 млрд, попри гучні заяви. Це означає, що ці 40 млрд будуть зібрані за рахунок звичайного зростання імпорту, інфляції і  курсу валюти».

Окрім малого і середнього бізнесу, від бюджету знову потерпатимуть і прості люди, наголошує Тетяна Острікова.

«Кошти, яких не вистачає, щоб належно профінансувати субсидії, пенсії, зарплати солдатам, а не поліцейським, можна знайти. Насамперед в офшорах, на митниці, в зростанні економіки, в скасуванні податку на прибуток і запровадженні податку на виведений капітал».

На жаль, влада думає лише про себе, свій захист і своє процвітання.

«Влада в цьому бюджеті вчергове збільшує фінансування правоохоронців – на поліцію, СБУ і прокуратуру пропонується витратити на 18 млрд більше. Отже, влада не збирається ліквідовувати неефективні сьогодні економічні підрозділи СБУ, прокуратури і поліції і створювати єдиний орган фінансових розслідувань. Владі сьогодні вигідно фінансувати силовиків, щоб вони забезпечили їй переобрання на наступний рік».

«Самопоміч» вимагає скоригувати як дохідну, так і витратну частину бюджету, враховуючи інтереси підприємців і простих українців.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини