Громада Борислава мусить об’єднатися, відстоюючи свої інтереси перед «Укрнафтою» – Березюк

Громада міста Борислава на Львівщині вимагає від ПАТ «Укрнафта» виправити наслідки їх діяльності. Керівництво підприємства вирішило юридично перевести підрозділ із Борислава в Долину. При цьому виробничі активи залишити на старому місці. Це означає, що усі податки з діяльності підприємства, а це 40% усього бюджету міста Борислава, перенесуть на Франківщину. Тож через реорганізацію «Укрнафти» Борислав може втратити половину міського бюджету. 

Поміж тим у місті геть поруйновані усі дороги великотонажними машинами підприємства, а дорогий газ цілодобово і необліковано вилітає з труб.  За словами народного депутата, керівника фракції «Самопоміч» Олега Березюка, щодня в повітря випускається від тридцяти, а за даними окремих аудиторів, – до ста тисяч кубометрів газу. Це не тільки гроші і електроенергія, а і забруднення навколишнього середовища. І екологічний збір ніхто нікуди не сплачує.

«Це така картельна змова центральної влади, ДФС  і олігархічного  бізнесу. Адже це державна компанія, де у власності  держави 50%+1, а рештою володіє олігарх. Очевидно, щоб мати необлікований прибуток без обмежень, створений картель, де влада не контролює виконання зобов’язань. Більше того,  руйнує саме місто і ставить на межу виживання. Сьогодні потрібна активізація громади. Без громади і  її активної позиції неможливо вести переговори з «Укрнафтою». Податки мають сплачуватися там, де вони заробляються, тобто в Бориславі. Там же ж має сплачуватись екологічний збір за шкоду навколишнього середовищу. А сплачується нуль. Жодної копійки ані в міський, ані в обласний, ані державний бюджет. Значить є зловживання, злоякісне використання природних ресурсів на користь однієї людини чи кількох людей і при цьому страждають тисячі і навколишнє середовище.

Сьогоднішій Податковий кодекс дозволяє “Укранафті” сплачувати подакти там, де вона працює. Це все мишача вовтузня, заради концентрації  грошей і, можливо, навіть форма знищення підпиємства вульгарними капіталістами. Тому людям треба об’єднатися і вступити у якісні перемовини  з тими, хто використовує ресурси задля збагачення, щоб поділився з громадою.» – наголосив Олег Березюк.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини