Генпрокуратура зупинила досудові розслідування щодо посадовців часів Януковича, — Сотник

Генеральна прокуратура України зупинила досудове слідство у кримінальних справах щодо посадовців «злочинного режиму» Януковича. Про це повідомляє народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

«Вже декілька місяців я подаю до Генеральної прокуратури звернення і запити щодо стану розслідування справ злочинної влади. Досить тривалий час вони не надавали жодної відповіді, обґрунтовуючи це втручанням депутата в слідчу діяльність, але насправді прикриваючи те, що відбувається у цих справах.

Однак коли нарешті я отримала відповідь на свій останній запит, там ішлось про те, що сьогодні слідчі дії у кримінальних провадженнях щодо таких ключових осіб колишньої злочинної влади як, наприклад, Азаров, Захарченко, Арбузов, Пшонка та цілий ряд інших, зупинені», – зазначає народний депутат.

Відтак, сьогодні є великий ризик того, що жоден із цих людей не понесе відповідальності. Генеральна прокуратура обґрунтовує зупинення слідчих дій тим, що проводить розшук цих осіб. Проте, на думку нардепа, саме для таких випадків – коли підозрюваний переховується від слідства та суду, Верховна Рада схвалила та передбачила в кримінальному процесі інститут заочного провадження, яке не потребує присутності підозрюваних.

«Ніхто не заважав Генеральній прокуратурі, так як це було щодо Януковича, подати за всіма іншими справи до суду в порядку заочного засудження. І ключовий момент – навіть якщо деякі із справ є складні, так дійсно може бути, ніхто не заважав Генеральному прокурору звернутись до Верховної Ради і для цих справ, за особливо тяжкими злочинами, передбачити більш тривалий строк розслідування. Але просто взяти і призупинити справи – це цинічно. Особливо сьогодні, напередодні річниці Євромайдану», – наголошує Олена Сотник.

Олена Сотник
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією