Фракція «Самопоміч» веде справжню війну з владою за Антикорупційний суд

Фракція «Самопоміч» не змінила своєї позиції і наполягає на негайному ухваленні закону, який дозволить створення Антикорупційного суду.

«Дуже важливо створити інституцію, яка карає тих, хто протягом років розкрадає державний бюджет, і дає надію насамперед людям, що держава рухається до цивілізаційних стандартів, а другою чергою дає надію міжнародним донорам, інвесторам і комерсантам, які врешті-решт зайдуть в Україну», – сказав Олег Березюк.

Фракція «Самопоміч», зокрема, Єгор Соболєв з колегами, створили законопроект, який лежав у парламенті більш як рік, але він був відкликаний задля того, щоб Президент мав можливість подати свій.

«Ми відкликали свій законопроект і довірилися Президенту. На превеликий жаль, ця довіра перетворилася на «мишачу вовтузню», яка відповідає виключно інтересам спадкоємців колоніальної системи, а саме – олігархату.

Бо непрозорий вибір суддів, запропонований в президентському  законопроекті, перетворює цей суд на «фількіну грамоту».

«Тут (у студії) іде дискусія – чи втратимо суверенність України, якщо іноземні донори будуть контролювати призначення суддів. На превеликий жаль, суверенність України підривають два чинники: споконвічний ворог Росія, яка зацікавлена в непрозорості обрання суддів і нестабільності в країні, та корупціонери-олігархи.

Сьогодні донори, які протягом 26 років пробують вкласти гроші в українську економіку заради економіки, переконалися, що ці гроші осіли в кишенях олігархів, тому вони сьогодні мають, напевно, останній шанс.

Необхідно, щоб всі зауваження, які роблять Венеційська комісія та наші цивілізаційні партнери, були враховані, і вибір суддів гарантував, що ми виберемо найнезалежніших – так, це не буде просто, але це життєво необхідно.

Нехай цей суд розгляне п‘ять справ топ-корупціонерів, але засудить і покарає їх та дасть надію людям, що шлях до справедливості відкритий. Ви пам’ятаєте, коли треба було призначити невігласа-генпрокурора, Президент це зробив за день, він зробив те, що зараз робить вже рік стосовно створення антикорупційного суду.

Ми не маємо часу. Ми маємо ухвалити закон на наступному пленарному тижні і протягом декількох місяців створити суд, щоб почати розглядати справи, інакше ми втратимо не тільки довіру партнерів, а й довіру людей, що набагато страшніше. Тому я закликаю Президента, його Адміністрацію, уряд, Верховну Раду зробити це для людей. Це просто зробити, якщо не боятися», – підкреслив голова фракції «Самопоміч».

Олег Березюк
object(WP_Term)#13148 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини