«Фонд енергоефективності має стати потужним інструментом державної підтримки для громадян», – Альона Бабак

Сьогодні у Верховній Раді був проголосований у першому читанні законопроект про Фонд енергоефективності. Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, прийняття цього законопроекту – це знак рішучості України як держави у підтримці пріоритетних реформ, якою є енергоефективність у житлових будинках.

Проект закону передбачає створення установи, яка буде надавати державну підтримку громадянам, які братимуть запозичення на утеплення будинків.

«Сьогодні така підтримка здійснюється через державні програми – наприклад, програму «теплих кредитів». Але щороку через виділення коштів на цю програму іде бій, далі – голосування за бюджет, розроблення постанов Кабінету Міністрів. Якщо все добре, то вони виходять у світ десь у березні, якщо не в травні. І потім залишається декілька місяців, щоб цю програму реалізувати.

А потреба в інвестиціях у енергоефективність будівель є надзвичайно великою. В Україні близько 200 тисяч багатоквартирних будинків, і люди повинні знати, що є такий інструмент державної підтримки,який існує поза бюджетним процесом, має чіткі умови фінансування та підтримки», – переконана Альона Бабак.

За словами народного депутата, саме для цього створюється окремий фонд. Окрім того, є пропозиції від донорів, які готові підтримати реформу енергоефективності в Україні. До прикладу, Єврокомісія готова надати 100 мільярдів гривень у вигляді безповоротної допомоги у разі, якщо Україна також покаже готовність підтримати модернізацію та енергоефективність, в тому числі шляхом створення окремого фонду.

«Законопроект пропонує, щоб фонд був фінансовою установою, яка дає кредити на поворотній основі. Ідеологічно ж вважається, що цей фонд буде більше замовником послуг у банків, які даватимуть кредити людям, а фонд буде додатково до цих кредитів надавати компенсації у вигляді дотацій, субвенцій, грантів, тобто на безповоротній основі. Тому важливо, щоби такий фонд, розподіляючи грантове фінансування, був прозорим у своїй діяльності. І у цих аспектах треба буде переконатися під час підготовки законопроекту до другого читання», – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини