«Фах фельдшера з медицини невідкладних станів має бути повернуто до класифікатора професій негайно», – Ірина Сисоєнко

Із вимогою негайно виправити помилку Міністерства охорони здоров’я — повернути фах фельдшера з медицини невідкладних станів до класифікатора професій – до уряду звернулася народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

«Уся система екстреної медичної допомоги на сьогодні потребує системних та послідовних дій Кабінету Міністрів», – переконана Ірина Сисоєнко.

За її словами, рішення про скасування цієї професії є неприпустимим. В Україні 16 000 фельдшерів, і вони є основою бригад екстреної медичної допомоги. Але внаслідок рішення МОЗ з початку місяця вони не мають права працювати.

Водночас фахівців з нових професії «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «парамедик», «екстрений медичний технік», визначених МОЗ, нині немає. За словами Ірини Сисоєнко, їх можна зараз лише передбачити, розробити і запровадити навчальні програми для їхньої подальшої підготовки.«В Україні давно прийнятий закон про екстрену медичну допомогу, який уряд має виконувати. Найголовніше тут – фінансування програми розвитку екстреної медичної допомоги. Другий рік я борюся за виділення коштів на цю життєво необхідну програму»,- наголошує народний депутат.

«Тому, замість змін професій пропоную МОЗ разом зі мною боротися за зміни до Держбюджету на 2018 рік і відстояти 5,4 млрд грн на закупівлю машин екстреної допомоги, відкриття єдиних диспетчерських на рівні областей, медичне обладнання і, найголовніше – на зарплати медичних працівників бригад екстреної допомоги».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини