Енергоефективність будівель – це питання енергетичної безпеки держави, — Бабак

Парламент прийняв за основу законопроект Про енергетичну ефективність будівель, який дозволяє запровадити в Україні маркування щодо енергетичного класу будинку.

Як зазначила народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, у першу чергу цей законопроект ставить обов’язкову вимогу до новобудов отримувати сертифікати про клас енергоефективності: «По-перше, люди повинні знати, яку квартиру і в якому будинку вони купують.

По-друге, на забудовника буде покладена відповідальність протягом п’яти років гарантувати відповідний клас енергоефективності, тобто, якщо фактичне споживання більше ніж відповідає класу енергоефективності, що виданий власникам, то забудовник має забезпечити доведення за свій рахунок відповідні показники до тих, що зазначені в енергетичному сертифікаті. Окрім того, обов’язкова сертифікація також здійснюватиметься для тих об’єктів, модернізація яких здійснювалась із залученням державних чи грантових коштів.

«Тобто, якщо на ремонт будинку брались теплі кредити, або на утеплення комунальної школи чи садочка були надані кошти із місцевого бюджету, то сертифікат буде слугувати підтвердженням якості робіт», – зазначає Альона Бабак.

Народний депутат переконана, що енергоефективність – це питання енергетичної безпеки держави та забезпечення доступності енергетичних ресурсів для громадян. А прийнятий за основу законопроект, окрім цього аспекту, також є частиною виконання Україною зобов’язань із адаптації нашого законодавства до європейських директив.

«Цим законопроектом ми зобов’язуємо уряд розробити національний план дій для започаткування в Україні будівництва об’єктів, із близьким до нульового споживання енергетичних ресурсів. Це так звані «пасивні будинки», Європа вже давно йде до цього. А ми сьогодні даємо законодавчу рамку для того, щоб Україна почала рухатись в цьому напрямку», – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини